Tuvojas festivāls "Rīga Jūrmala", kura ietvaros 16. un 18. jūlijā Dzintaru koncertzālē muzicēs maestro Džons Eliots Gārdiners, viens no visizcilākajiem mūslaiku diriģentiem.

Gaidot šo notikumu, "Klasikas" viļņos piedāvājam ļoti līdzīgu koncertprogrammu tai, kas 16. jūlijā skanēs Dzintaros, tikai pianistes Judzjas Vanas vietā mums ir Malkolms Bilsons, un arī orķestris ir cits: Dzintaros muzicēs Marisa Jansona Festivāla orķestris, un tā tas būs arī 18. jūlijā. (Diemžēl Bavārijas Radio simfonisko orķestri šogad neuzņemsim.)

16. jūlija koncertprogrammas ievadā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta uvertīra operai "Dons Žuans". Gārdiners ir izcils Mocarta interprets, un "Klasikā" šo uvertīru klausāmies 1995. gada hrestomātiskajā ierakstā, kurā maestro ir kopā ar paša vadīto orķestri "Angļu baroka solisti".

Seko Mocarta 20. klavierkoncerts Reminorā KV 466: 1989. gada ierakstā kopā ar šo pašu orķestri un maestro Gārdineru muzicē pianists Malkolms Bilsons.

Visbeidzot, Roberta Šūmaņa Otrā simfonija Domažorā op. 61 2019. gada ierakstā. Šeit Džons Eliots Gārdiners stājies pie Londonas simfoniskā orķestra diriģenta pults.