Let the Peoples Sing tradīcija aizsākās Lielbritānijā 1961. gadā - vispirms kā BBC organizēts vietēja mēroga konkurss amatierkoriem no Apvienotās Karalistes, bet vēlāk, nonākot Eiropas raidorganizāciju apvienības (EBU) paspārnē, tas izauga par regulāru starptautisku notikumu ar mērķi veicināt interesi par kora mūziku un popularizēt to radio programmās daudzās valstīs.

Pats pirmais konkurss tika sarīkots Londonā, pēdējais - 2019. gadā Barselonā, bet šogad, svinot apaļu gadskārtu, tam atkal vajadzēja nortikt BBC paspārnē. Diemžēl, iestājoties kovidsituācijai, bija skaidrs, ka amatierkori no dažādām valstīm nevarēs pulcēties kopā, un pēc tik ilga pārtraukuma nebūs atguvuši tādu koncertformu, lai mērotos spēkiem pēc visaugstākajiem standartiem. Tomēr risinājums tika rasts un dzimšanas diena tika nosvinēta ar krāšņu BBC Singers koncertu.

Šī programma - The Gift to Sing jeb "Talants dziedāt" BBC 3 ēterā izskanēja 22. novembrī, mūziķu aizbildnes Sv. Cecīlijas dienā, bet Eiroradio dalībvalstij Latvijai un Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītājiem tā tiek piedāvāta 26. novembrī plkst. 19.08.

"Man patīk klausīties, kā ļaudis dzied un kā viņu balsis vieno cilvēkus," svētku uzrunā uzsver EBU direktors Žans Filips Detendrs.

"Kordziedāšana ir brīnišķīgs veids, kā iekļauties sabiedrībā, kurā koleģialitāte ir panākumu atslēga. Ceru, ka skolu, jauniešu, amatieru, baznīcu kori atgriezīsies vēl spēcīgāki, tiklīdz varēsim nākt kopā un dziedāt," - tā intervijā BBC 3 teic BBC Singers mākslinieciskā vadītāja, diriģente Sofija Žanēna.

Jubilejas koncerta programmā angļu, velsiešu un skotu komponistu darbi, kuri komponēti par godu kādam īpašam notikumam vai svētkiem, piemēram, Velsas prinča Čārlza un princeses Diānas kāzām, klostera atjaunošanas jubilejai, festivālu atklāšanām, bet Let the peoples sing dzimšanas diena kalpojusi par iemeslu BBC un EBU pasūtinātam kora darbam, ko uzrakstījis Bobs Čilkots, kurš uzsver: "Atradu Džeimsa Veldona Džonsona dzejoli The Gift to Sing ("Talants dziedāt"), kas ir ļoti tiešs un izjusts dzejolis par dziedāšanu. Vārdi ir brīnišķīgi, silti un iedvesmojoši…"

Koncerts notiek Sv. Pētera baznīcā Ītonskvērā, Londonā (St Peters’s Church, Eaton Square, London). BBC Singers diriģē Sofija Žanēna (Sofi Jeannin), pie ērģelēm - Frančeska Masija (Francesca Massey).