"Dzīvoju skanot..." Šis lakoniskais secinājums par sevi pieder komponistam, pianistam un skaņu režisoram Andrim Balodim, kuru 20. janvārī suminām 50. jubilejā.

Andris Balodis ir rīdzinieks, kura mūzikas ceļi sākušies Emīla Dārziņa mūzikas skolā klavieru, kompozīcijas un teorijas klasē, bet turpinājušies J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas nodaļā pie profesora Ādolfa Skultes, kur 1995. gadā iegūts bakalaura grāds.

Jau studiju gados mūziķim sākušās pedagoga gaitas, kas vedušas pa mūzikas skolām Rīgā, Līgatnē, Valmierā, Cēsīs un Plācī, mācot mūzikas teoriju un kompozīciju. Studiju gados viņš sācis strādāt arī Valmieras Drāmas teātrī par muzikālās daļas vadītāju, veidojot muzikālo noformējumu un komponējot mūziku vairāk nekā 30 teātra izrādēm.

Andris Balodis bijis arīdzan Starptautisko latviešu jauno mūziķu nometņu lektors un skaņu ierakstu studijas vadītājs, kopš 2003. gada organizē Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kora koncertbraucienus uz ārzemēm, bet no 2006. gada ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas solfedžo skolotājs. Šajā pašā gadā Andris Balodis kļuvis arī par Latvijas Komponistu savienības biedru. Viņa muzikālās intereses un darbības spektrs ir plašs - īpašā uzmanības lokā ir skaņu režisora darbs, viņš veic skaņu ierakstus izbraukumā, veido nošu datorsalikumus, izdod diskus un grāmatas, veido pavadījumu fonogrammas.

Andra Baloža muzikālās daiļrades centrā ir mūzika bērniem, kā arī kora un solodziesmas. Ir gūta arī profesionāla atzinība - viņš saņēmis veicināšanas prēmiju Jāņa Cimzes tautas dziesmu apdaru konkursā korim un 2. vietu Jūrmalas pilsētas domes rīkotajā pilsētas himnas konkursā, speciālbalvu koru dziesmu konkursā "Dziedam Jūrmalā", savukārt par Romualda Jermaka autoralbuma Perpetuum mobile ierakstu nominēts "Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai 2012" akadēmiskās mūzikas kategorijā.

Raidījumā skan:

2016. gadā tapusī un kvarteta RIX pirmatskaņotā miniatūra Folkoholistic,

Jāņa Puriņa vadītā pūtēju orķestra "Cēsis" sniegumā - kompozīcija "Lidojums",

divas dziesmas Ineses Rasas-Pakules vadītā Jūrmalas mūzikas skolas 3.-8. klašu kora balsīs: "Mēness dārzs" ar Ilgas Bērzas vārdiem un "Prieka putnu spārnu vēdas", kuras ieskaņojumā piedalījusies pianiste Aija Bērziņa un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas orķestris Armonico Normunda Dreģa vadībā,

Koncerts klavierēm un orķestrim autora, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Jāņa Kaijaka ieskaņojumā.