Pianistes Artas Arnicānes apaļajā dzimšanas dienā veram vaļā jaunu albumu – „Fairytale” (2022, Prima Classic) ar šveiciešu komponista Paula Juona un latviešu skaņraža Jāņa Ķepīša mūziku čellam un klavierēm, kurā Arta muzicē kopā ar savu vīru čellistu Florianu Arnicānu.

Albuma poētiskā līnija ir saistīta ar pasakām. Tajā skan labi zināmas J. Ķepīša miniatūras “Serenāde”, “Romance” un “Skerco”, divas sonātes – Paula Juona Sonāte op. 54 un J. Ķepīša Sonātes čellam un arfai pārlikums, Svīta čellam un klavierēm – „Trīs epizodes iz pasaku velniņa dzīves”, kā arī titulskaņdarbs – P. Juona „Pasaka”.

Ar Artu Arnicāni tiekamies izvērstā sarunā par jauno albumu, par šī gada muzikālajām virsotnēm un māksliniecei tik īpašo ģimenes lomu:

„Tā nav tikai mūzika, komponistu stāsti vai skaņdarbu tapšanas vēsture, tie esam mēs, kā mēs dzīvojam, kāda ir mūsu attieksme pret dzīvi un skaistuma meklējumi. Dzīve kā pasaka – tāds varētu būt mūsu moto.”

Tā kā izveidojusies pastāvīga un auglīga sadarbība ar skaņu režisoru Normundu Slavu, ieskaņoti vairāki albumi, šis ieraksts tapis Latvijas Radio 1. studijā.