10. februārī 75. dzimšanas dienā pieminam dziedātāju, kordiriģenti un izcilo vokālo pedagoģi Anitu Garanču.

Savulaik viņa dziedājusi kamerkorī "Ave Sol" un Latvijas Filharmonijā, kā arī vairāk nekā 20 gadu kopā ar vīru – kordiriģentu Jāni Garanču – vadījusi jauniešu kori "Zvani". Vairāk nekā 30 gadu garumā viņa mācījusi jaunos dziedātājus Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā nodaļā, bijusi Latvijas Nacionālās operas kormeistare un vokālā pedagoģe, daudz strādājusi ar topošo aktieru balsīm un slīpējusi profesionālu aktieru balsis dažādos Latvijas teātros. Balsi Anita Garanča vienmēr uzskatījusi par skaistāko no visiem mūzikas instrumentiem.

Šajā raidījumā atmiņās par savu skolotāju dalās viņas audzēkņi Irma Pavāre, Jūlija Vasiļjeva un Rihards Millers. Komponists Arturs Maskats atceras, kā Anita Garanča vokālās prasmes slīpējusi aktieriem Dailes teātrī un arī jaunajiem dziedātājiem Latvijas Nacionālajā operā. Viņš arī rakstījis dziesmas Anitai Grančai, kura Maskata mūzikai raksturīgos lēcienus nodēvējusi par maskatismiem.

Vēl raidījumā no Latvijas Radio arhīva ārā celtas mūzikas žurnālistes Maijas Amoliņas atmiņas par to, kā kopā ar Anitu Garanču dziedāts kamerkorī "Ave Sol".

Irma Pavāre: "Kad iedomājos par skolotāju, vienmēr redzu viņu smaidošu. Anita izbaudīja katru savas dzīves piedzīvojumu, viņai vienmēr bija interesanti, viņa labprāt mācījās, izbaudīja vasaras Skrīveros un priecājās ciemos uzņemt savus audzēkņus."

Rihards Millers: "Siltums un mīļums – ar to man skolotāja asociējas. Par visiem, kas viņas klasē nonāca, viņa uzņēmās atbildību un siltu gādību."

Jūlija Vasiļjeva: "Anita pati par sevi teica – es esmu jūsu vokālā mamma. Tā man arī tas palicis atmiņā. Ik reizi, kad kāpām uz skatuves, viņa teica: "Es esmu kopā ar jums!" Tā tas arī ir."

Arturs Maskats: "Es viņai rakstīju pāris kamermūzikas ciklus, jo man ļoti patika Anitas balss, tās izteiksmība. Kad tagad kamermūzikas programmās dzirdu Elīnas Garančas balsi, man reizēm šķiet, ka dzied Anita. Kaut kas tik tuvs un atpazīstams ir tajā tembrā, vokālajā intuīcijā un spējā tvert tēlu."

Lai godinātu savas mīļās mammas piemiņu zīmīgajā gadskārtā, šobrīd Rīgā ieradusies arī pasaulslavenā latviešu operzvaigzne Elīna Garanča. "Klasikas" direktores Gundas Vaivodes sarunu ar Elīnu, kurā nozīmīga daļa veltīta arī viņas atmiņām par mammu, klausieties vai lasiet šeit: