"Rakstīt latgaliski ir arī misijas izjūta," pērn septembrī, Dzejas dienas laikā, intervijā Liegai Piešiņai pārraidē "Dzejas dienu laiks" sacīja dzejniece un politiķe ANNA RANCĀNE, kurai šodien, 12. jūnijā, skaista un pusapaļa dzīves jubileja — sešdesmit pieci!

Anna allaž bijusi un ir visai bieža viešņa Latvijas Radio pārraidēs, toskait "Klasikas" raidījumos, tāpēc šovakar par īpaši sirsnīgu dzejnieces sveikšanu būs parūpējusies Gita Lancere, pulksten 20.45 piedāvājot gan pašas jubilāres dažādos gados lasītus dzejas ierakstus, gan dziesmas ar viņas skaisto un dvēseliski dziļo dzeju, kas iedvesmojusi daudzus autorus, kuru vidū — Egils Straume, Aldonis Kalniņš, Raimonds Pauls...

Bet — kamēr pārraidi vēl tikai gaidām, lūk, arī minētā Liegas Piešiņas intervija ar dzejnieci, kas "Klasikas" ēterā izskanēja pagājušā gada 14. septembrī. Tajā Anna Rancāne, kurai klajā nākuši daudzi dzejas krājumi, ar smaidu atceras savu pirmo: "1982. gadā man bija divi svarīgi notikumi - saņēmu Latvijas Valsts Universitātes diplomu par ekonomista izglītību un iznāca pirmā dzejoļu grāmata..."