13. jūnijā saulainus un skanīgus sveicienus dzimšanas dienā sūtām diriģentei Kristai Auderei, un darām to ar ierakstu no Starptautiskā Ērika Ēriksona diriģentu konkursa, senākiem ieskaņojumiem ar ansambli Anima Solla un pavisam svaigu koncertieraksta fragmentu no Renskes Frolikas performances Uncut.

Krista Audere ir latviešu diriģente, kura šobrīd dzīvo un strādā Nīderlandē. Viņa ir VU Universitātes kamerkora un kamerkora Venus diriģente, kā arī regulāri strādā kā viesdiriģente ar Nīderlandes kamerkori, Nīderlandes Radio kori un Cappella Amsterdam. 2021. gadā Krista kļuva par Ērika Eriksona starptautiskā kordiriģentu konkursa laureāti.

2022/23 gada sezonā viņai paredzēta sadarbība ar RIAS kamerkori, Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, Zviedrijas Radio kori, MDR Leipcigas Radio kori, Bavārijas Radio kori, Helsinku kamerkori, Dānijas Nacionālo vokālo ansambli, Francijas Radio kori un BBC Singers.

Krista Audere (1989) ir Rīgas Doma kora skolas absolvente. Bakalaura gŗādu kordiriģēšanā ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un papildus izglītojusies Štutgartes Mūzikas un mākslu augstskolā. 2016. gadā viņa ieguvusi maģistra grādu cum laude Amsterdamas Mūzikas konservatorijā. Kā dziedātāja Krista ir sadarbojusies ar Latvijas Radio kori un Cappella Amsterdam.

Raidījumā skan ieraksts no Starptautiskā Ērika Ēriksona diriģentu konkursa fināla (Eric Ericson Award 2021), kad Krista Audere diriģēja Zviedrijas Radio kori, atskaņojot Larša Juhana Verles "126. Petrarkas sonetu".

Kā dziedātāju Kristu Auderi dzirdam 2011. gada ierakstā vokālā ansambļa Anima Solla sastāvā Riharda Dubras mūzikā.

Savukārt fragmentā no Renskes Frolikas (Vrolijk) performanes Uncut piedalās solisti Elīna Velle (Eline Welle, mecosoprāns), Viljams Naits (William Knight, tenors), Nīderlandes kamerkoris, saksofonu kvartets Bl!ndman un ansmblis Orbi, diriģē Krista Audere. Ieraksts tapis Nijmegen koncertzālē 3. jūnijā. Nīderlandē šis uzvedums daudzkārt atskaņots maijā un jūnijā, bet drīzumā gaidāma šīs performances Eiropas tūre.