Lāčplēša dienas vakarā svinējām diriģenta un komponista Leonīda Vīgnera 115. gadskārtu. Lai gan dzimšanas diena bija 9. novembrī, šim vakaram ļoti piestāv nelokāmā, taisnā , latviski patriotiskā mūziķa pasaules redzējums, kas savienojies ar neparastu muzikālo talantu.

Vakaru ievadīja Jurjānu Andreja kantāte "Tēvijai", pēc kuras vakara gaitā kavējāmies gan paša Maestro atziņās, izteiktās savas 90. dzimšanas dienas gaidās 1996. gadā, gan daudzu tā laika mūziķu atmiņās un domās par meistara darbu.

Divos cēlienos  vījas dziedātāju Žermēnas Heines-Vāgneres un Annas Ludiņas, mežradznieka Arvīda Klišāna, ērģelnieka Tālivalža Dekšņa, kordiriģentu Tālivalža Bērziņa, Viļņa Božas, Anša Alberinga, Eduarda Grāvīša un Ārija Šķepasta, "Klasikas" kolēģa un bijušā fagotista Oļģerta Šusta, komponista Imanta Kalniņa un muzikologa Oļģerta Grāvīša atmiņu stāsti.

Stāstiem viducī Leonīda Vīgnera - Jāzepa Vītola skolnieka - mūzika: kora un solo dziesmas, arī instrumentālā kamermūzika, kuru ierakstos piedalījies Jānis Sproģis, Lilija Greidāne, Inta Villeruša, Ventis Zilberts, Jautrīte Putniņa, Ēriks Kiršfelds un Herta Hansena, kā arī VAK "Latvija" Māra Sirmā vadībā.