Stīgu kvarteta Halvcirkel atskaņojumā klausāmies dāņu komponista Pētera Helmsa (Peter Helms, 1980) sešus stīgu kvartetus un arī sarunu ar pašu komponistu.

Nebūs lieki atgādināt, ka savulaik Pēters Helmss Rīgā pavadījis ievērojamu daļu jaunības savas mātes darba dēļ (Rike Helmsa bija Dānijas Kultūras institūta direktore).

Sākotnēji Pēters bija pazīstamāks jauniešu vidū kā grupas "Aparāts" līderis un koncertējot dažādos klubos un mūzikas festivālos, kā arī komponējot mūziku Jura Podnieka studijas veidotajiem projektiem.

Ar laiku pievērsies akadēmiskajai mūzikai un jo īpaši filmu mūzikai, aizrautīgi strādā arī elektroniskās mūzikas, skaņu instalāciju un skaņu dizaina jomā.

Dzīvo dzimtajā Dānijā, ir profesionāls komponists ar plašu redzesloku mūzikā un mākslā, zinātnē vispār.

Seši stīgu kvarteti komponēti sadarbībā ar mākslīgo intelektu.

Pēters: “Tas bija veids, kā tikt vaļā no saviem ierastiem principiem un strādāt kompozīcijas procesā vairāk kā dārzniekam. Darba mērķis ir parādīt, ka cilvēka un algoritma sadarbība var uzlabot māksliniecisko izpausmi un pavērt jaunas iespējas.”

Pēc autora ieteikuma, vizuālais tēls, ko turēt acupriekšā, ir “digitālās bākas epizodisks gaismas konuss uz vientuļa un nemitīgi rotējoša kristāla, kas, tāpat kā mēs, cilvēki, joprojām virpuļo Visuma tumšajā okeānā”.

Sarunu pilnā apjomā lasiet LSM!