1938. gada 16. janvārī Kārnegija zālē ar pirmo džeza koncertu tās vēsturē uzstājās Benija Gudmena svinga orķestris. Raidījumā - iespēja ieklausīties ne vien pašā koncertā, bet arī Benija Gūdmena balsī, kurš komentēs koncerta gaitu.

Mūzikas stilu, kas līdz koncerta dienai bija dzīvojies bāros un deju zālēs, šis priekšnesumss paaugstināja līdz mākslas formai, ko varēja novērtēt arī koncertzālēs, kurās tolaik skanēja vien klasiskā mūzika. Vienā vienīgā vakarā, divu stundu laikā, svinga karalis un viņa mūziķi cilvēkiem lika saprast, ka džeza mūziku var un vajag uztvert nopietni.

Šis koncerts nozīmīgs arī ar to, ka segregācijas laikā Gudmens darīja visu iespējamo, lai uz šīs skatuves integrētu arī melnādainos mūziķus. Viņš uzstāja, ka orķestrī ir jāiekļauj talantīgākie spēlētāji neatkarīgi no viņu ādas krāsas. Tovakar mūziķu vidū bija gan Tedijs Vilsons un Kaunts Beizijs pie klavierēm, gan Laionels Hemptons pie vibrofona un Lesters Jangs ar savu saksofonu.

Kā 1968. gadā teicis Laionels Hemptons: "Benijs Gudmens ir pelnījis lielu atzinību. Viņš neko šajā koncertā nedarīja ar domu gūt labus ienākumus vai atpazīstamību. Viņš darīja to, ko teica viņa sirds. Pirms koncerta viņš teica, ka "mums ir nepieciešami gan melnie, gan baltie taustiņi, lai spēlējot kopā izveidotu perfektu harmoniju".”