Baltijas un Ziemeļvalstu projektā In the Shadows / "Ēnā" Zviedrijas Radio iepazīstina ar divām komponistēm. Vālborga Aulina (Valborg Aulin, 1860-1928), vijolnieka, diriģenta un  komponista Tora Aulina vecākā māsa, pateicoties Jennijas Lindas stipendijai, ko piešķīra Mūzikas akadēmija, varēja mācīties arī ārpus Zviedrijas: gan Kopenhāgenā pie komponista Nilsa Gādes, īsāku laiku arī Berlīnē un veselus trīs gadus -  Parīzē, tostarp pie Bendžamēna Godāra un Žila Masnē. Vālborgas brāļa Tora sieva, dziedātāja Anna Aulina savā dienasgrāmatā par Vālborgu rakstījusi:

"Neraugoties uz pilnīgu ārējā valdzinājuma trūkumu, ko francūži tik augstu novērtē, viņa kļuva populāra, pateicoties savam milzīgajam talantam.

Parīzē viņa radīja arī vairākus lielākus darbus, bet vēlāk komponēja galvenokārt kamermūziku, kā to darīja daudzi viņas tā laika kolēģi un kolēģes. Iespējas atskaņot orķestra skaņdarbu bija ļoti nelielas, jo pastāvēja tikai viens profesionāls orķestris, Karaliskā galma orķestris, kuram koncertēšana bija tikai neliela daļa no darba pienākumiem.”

Atgriezusies mājās Zviedrijā, Vālborga mācīja klavierspēli un harmonijas teoriju, kā pianiste uzstājās gan Stokholmā gan turnejās pa visu valsti - reizēm kopā ar brāli Toru un viņa stīgu kvartetu, kas iespējams, arī bijis pirmais Vālborgas Aulinas stīgu kvartetu atskaņotājs. Zviedrijas Radio mums piedāvā pirmo no Vālborgas Aulinas abiem stīgu kvartetiem, kas komponēts 24 gadu vecumā un veltīts skolotājam Albertam Rubensonam. Kvarteta partitūra 1888. gadā tikusi publicēta un piedzīvojusi atkārtotu izdevumu 2001. gadā.

Vālborgas Aulinas Pirmo stīgu kvartetu Famžorā atskaņos Matss Zeterkvists, Nurita Starka (vijoles), Eivinds Holtsmarks Ringstads (alts), Amālija Stalheima (čells), un ieraksts veikts 2022. gada jūlijā.

Otra no ēnas gaismā celtā komponiste ir Dorkasa Norre (Dorcas Norre, 1911-1985).  Viņa nākusi pasaulē Zviedrijas Lapzemē - Malmbergetā un savu daiļradi raksturojusi šādi:

"Manī no dabas mājo lirisms un misticisms, un tas rod izpausmi manā mūzikā".

Annes Ēlandas ierakstā, kas veikts 1986.gadā, skan 70.-tajos gados komponētās Ārijas (Aries) un Salonskaņdarbs (Salongsstycke).