1. februārī 80. dzimšanas dienā atceramies sitaminstrumentālisti, ilggadīgu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi un lielisku pedagoģi Larisu Puzuli.

Larisa Puzule (pirmajā uzvārdā  Dišele) ir kara laika bērns, dzimusi 1941. gada 1. februārī Moldāvijā jurista un pasta darbinieces ģimenē, pēc kara ģimene pārcēlusies uz Rīgu. Mūziku Larisa iepazinusi jau agrā bērnībā, gan dzirdot, kā mamma dzied baznīcas korī, gan mājās uz patafona klausoties operu ierakstus. Bērnībā Larisa apmeklēja arī baleta studiju, bet, kad veselības problēmu dēļ dejošanu nācās pārtraukt, pieteicās Pionieru pils ksilofonistu pulciņā, kuru vadīja Pēteris Šāvējs. Viņa vadībā Larisa guva ļoti straujus panākumus un studēja gan Jāzepa Mediņa Mūzikas skolā, gan toreizējā Latvijas Valsts konservatorijā, kuru 1968. gadā pabeidza ar izcilību. Jau pusaudzes vecumā meitene bija Latvijas filharmonijas ārštata soliste. Tā kā viņa bija ieguvusi labu vispārējo izglītību Rīgas skolās, viņa vienlaikus ar darbošanos mūzikas lauciņā strādāja par laboranti Rīgas Vagonbūves rūpnīcas ķīmijas cehā, bet kopš 60. gadiem nopietni aizrāvās ar franču mežģīņu frivolitē darināšanas mākslu.

Vēl studēdama, Larisa Puzule sāka pedagoģisko darbu ksilofonistu pulciņā Pionieru pilī un pēc augstskolas absolvēšanas bija jau diezgan pieredzējusi ksilofoniste, kura jau studiju gados sāka spēlēt Latvijas Nacionālās operas orķestrī, tur nostrādājot sešus gadus līdz 1971. gadam. Uzreiz pēc tam viņa kļuva par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi, veltot tam vairāk nekā desmit mūža gadu.

Diriģents Leonīds Vīgners, kurš bija bēdīgi slavens ar to, ka neatzina sievietes – mūziķes, bija trīs gadus centies pierunāt Larisu pārnākt pie viņa uz simfonisko orķestri, līdz tas tomēr izdevās.

"Vai meitiņa uz vietas? Nu tad viss kārtībā!" - ar šo jautājumu viņš vēlāk sāka savus mēģinājumus.

No 1982. gada Larisa Puzule pilnībā veltīja sevi jauno talantu skološanai Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā. Viņas audzēkņi strādā daudzos Latvijas profesionālajos kolektīvos – viņu vidū ir  Ivars Kalniņš, Ernests Mediņš, Atis Vintuks, Normunds Everts, Valters Līcis un Mārtiņš Miļevskis, vēl citi, un daudzi no viņiem atceras skolotājas sirds siltumu un dāsnumu un uzskata viņu par vienu no svarīgākajiem pedagogiem. Larisa Puzule vadījusi meistarklases Latvijā un kaimiņzemēs, arī Džuljarda skolā ASV. Viņa ir arī vairāku mācību līdzekļu autore. Amerikāņu komponists Dana Pauls Perna speciāli viņai veltījis ksilofona skaņdarbu Ham & Cheese. Daudzo Larisai Puzulei piešķirto balvu un atzinību vidū ir arī Rīgas domes prēmija "Baltais zvirbulis" un "Atzīšana".

Raidījumā skan viens no Latvijas Radio ierakstiem, kuros sitaminstrumentu kvintetā dzirdama Larisas Puzules spēle - Ž. Bizē/ R. Ščedrina "Karmensvīta" 1981. gada koncertierakstā Lielajā ģildē, kurā muzicē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Vasilija Sinaiska vadībā.