Emiļa Melngaiļa "Jāņu vakars" bija Dziesmusvētku Goda virsdiriģenta Jāņa Zirņa īpašā dziesma, kas, dziedātāju gaviļu un klausītāju aplausu pavadīta, maestro vadībā 2018. gada  Dziesmu svētkos izskanēja pēdējo reizi… 2024. gada 1. martā Jāni Zirni  atceramies un pieminam 80. dzimšanas dienas gadskārtā.

Savējais viņš  bija gan Latvijas koru un orķestru, gan džeza mūziķu vidū. Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas kordiriģēšanas nodaļā pie Jāņa Ozoliņa, 80. gadu sākumā absolvējis Vasilija Sinaiska simfoniskā orķestra un operas diriģēšanas klasi, 13 gadus līdz 1980. gadam spēlējis saksofonu Latvijas Radio un TV vieglās mūzikas orķestrī, 2004. gadā ieguvis maģistra grādu mūzikā…. Latvijas Mūzikas akadēmijā skolojis topošos diriģentus, bijis Mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs (1984–1987), studentu mācību kora un simfoniskā orķestra diriģents.

Jau vidusskolas gados sācis strādāt ar savu pirmo kolektīvu – Kūduma ciema jaukto kori. Studiju laikā darbojies dažādos koros kā kormeistars, nozīmīgu pieredzi guvis būdams otrais diriģents Haralda Medņa vadītajā korī “Skaņupe”. Vadījis Madonas rajona skolotāju kori (1981–1987), ilggadējs sieviešu kora “Ausma” diriģents (kopš 1968), jauktā kora “Ogre” (kopš 1974) un Dobeles rajona skolotāju kora “Sidrabe” galvenais diriģents (kopš 1987).

Paralēli strādājis arī ar profesionālajiem kolektīviem, bijis Latvijas Radio simfoniskā orķestra galvenā diriģenta asistents un otrais diriģents (1980–1984), kā arī Latvijas Nacionālās operas galvenais kormeistars (1987–1989) un diriģents (1989–2004).
 

Raidījumā skan fragmenti no intervijām ar Jāni Zirni un viņa veikti ieskaņojumi

Latviešu tautasdziesma "Stāvēju, dziedāju" Jūlija Rozīša apdarē - ar sieviešu kori "Ausma"

Pīters Allens Fokstrots – ar Latvijas Radio bigbendu

Leonīds Vīgners "Ābeļziedā" - ar sieviešu kori "Ausma"

Latviešu tautasdziesma Tālivalža Ķeniņa apdarē "Ai, zaļā līdaciņa" - ar jaukto kori "Ogre"

Jāzeps Vītols "Diena aust" – ar jaukto kori "Sidrabe"

Volfgangs Amadejs Mocarts Allegro no Mežraga koncerta Remažorā - ar Arvīdu Klišānu un
Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri 

Žaks Ofenbahs Olimpijas dziesmiņa no operas "Hofmaņa stāsti" - ar Sonoru Vaici un Latvijas Nacionālās operas orķestri

Imants Kalniņš "Aicinājums" no oratorijas "Dzejnieks un nāra" - ar Elīnu Šimkus, Jāni Kurševu un koriem "Arka", "Ausma", "Ogre", "Sidrabe", "Spīgana", "Tik un Tā", "Zemgale" un instrumentālo grupu.