14. novembrī atceramies komponistu, pedagogu un ilggadēju Latvijas Radio kolēģi Jāni Porieti (1953-2021) apaļā dzimšanas dienā.

Žurnāla “Mūzikas Saule” 2021. gada 2. laidienā Ilga Auguste raksta: “Ziņu par Jāņa Porieša aiziešanu saņēmām no Vācijas, kur pēc politiskās karjeras beigām, nespēdams atrast darbu Latvijā, viņš bija apmeties. Šī ziņa šokēja visus, kas pazina un mīlēja Jāni, sekodami līdzi arī viņa slēpošanas priekiem, planierisma azartam, ceļojumos un izbraucienos tvertiem neikdienišķiem fotomirkļiem.

Pārsteigumi Jānim Porietim padevās. Pēc 15 komfortabli pavadītiem gadiem Rīgā tolaik elitārajā Latvijas Radio skaņu režisora darbā un kompozīcijas pasniedzēja amatā Dārziņskolā Jānis pēkšņi pārsteidza mūs, pieņemot piedāvājumu kļūt par Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas direktoru (1991–2000)! Pēc tam Jānis bija Kultūras ministrijas Kultūrizglītības centra vadītājs, bet 2005. gadā iesaistījās politikā un kļuva par 8. Saeimas deputātu.

Vēl negaidītāka bija Jāņa izšķiršanās doties uz Vāciju, kur viņš dzīvoja “netālu no Francijas un Luksemburgas robežas — vīna kalnos”, kur “nesteidzīgi baudu dzīvi”.

Kādā 2019. gada rudens e-vēstulē Jānis raksta: “Dziedu Luksemburgas latviešu korī “Meluzīna”, bijām dziesmusvētkos, vēl te šur tur aizbraucam koncertēt — Holande, Anglija, Francija, tas jau te viss tuvu... Šo to komponēju, aranžēju. Lidoju ar planieri, spēlēju volejbolu, braucu ar ričuku, reizi gadā dodos uz Austriju (piecu stundu brauciens) slēpot.”

Un pēc septiņiem Vācijā pavadītiem gadiem viņš atkal pārsteidza savus draugus un bijušos kolēģus ar ciešu apņemšanos tuvākajā laikā atgriezties dzimtenē pavisam.” Atgriešanās vietā Jānis Porietis devās citā saulē.

Raidījumā skan vokālā un instrumentālā kamermūzika, ko atskaņo dziedātāji Anita Garanča un Egils Siliņš kopā ar pianisti Intu Villerušu, Sinfonietta Rīga trio, trio Nyx, vijolniece Aija Rēķe, kā arī klavierminiatūras paša autora ierakstos. Vienu retajiem simfoniskajiem opusiem -  poēmu “Rīts” - piedāvājam Liepājas Simfoniskā orķestra un  diriģenta Gunta Kuzmas interpretācijā.