2017. gada nogalē vinila plates izskatā skaņu ierakstu apgādā Jersika Records iznāca dueta Staņislavs Judins un Asnate Rancāne pirmais kopdarbs – albums "Op. 2", kurā talantīgi apvienojas minimālismā tik ļoti pazīstamā looping jeb cilpošana – daudzkārtēja muzikālā materiāla ieskaņošanas un pārklāšana ar citu materiālu - ar autentiskām tautasdziesmu līnijām un etniskiem motīviem. Tas ir novatorisks, neparasts, tembrāli bagāts, telpisks un ļoti personiski emocionāls albums.

Etniskajai piederībai nav robežu – Asnate pārliecinoši un labskanīgi sevi jūt gan latviešu, gan krievu un bulgāru, ukraiņu un lietuviešu tautasmūzikai raksturīgajos vijumos. Staņislavs to izdaiļo, apglezno, piešķir saturisku plašumu.

Staņislavs Judins visvairāk zināms kā džeza un improvizācijas mūzikas kontrabasists, kurš gan piedalījies visdažādāko žanru un piederības mūzikas  projektos. Manāms, ka pēdējā laikā viņu arvien vairāk interesē gan kompozīcija, gan brīvā improvizācija.

Savukārt skaistās balss īpašniece Asnate Rancāne pazīstama kā etniskās mūzikas pētniece, multiinstrumentāliste un nu jau ļoti populārās tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” vadītāja.

(Teksts - Andris Dzenītis)