40. dzimšanas dienā sveicām un uz sarunu aicinājām vijolnieku Alekseju Bahiru - LNSO pirmo vijoļu grupas koncertmeistara vietnieku kopš 2017. gada, kurš pirms tam desmit sezonas bijis kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķis.

Aleksejs studējis vijoļspēli JVLMA (maģistra grāds, 2019) un Folkvangas Universitātē Esenē (Vācija), piedalījies meistarklasēs Austrijā, Zviedrijā un Izraēlā. Ar kamerorķestri Neue Philarmonie Koeln sniedzis koncertus Francijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Spānijā, Austrālijā, Jaunzēlandē un Singapūrā.

Līdzās klasiskajai mūzikai Alekseju interesē džeza mūzika un improvizācija, viņš piedalījies Dāvja Jurkas ieskaņojumā Strings Attached, muzicējis apvienībā Retro Limited kopā ar kontrabasistu Staņislavu Judinu un ģitāristu Māri Plūmi, kā arī Latvian Manouche Quartet

Edgars Raginskis Alekseju izvaicā par mūziķa ceļa sākumu Mediņskolā un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, vijoles izvēli un kādas animācijas filmas nozīmīgu iespaidu, centieniem kļūt par rakstnieku, nozīmīgākajiem skolotājiem, studiju gadiem Vācijā un laiku, kas pavadīts kamerorķestrī Sinfonietta Rīgā, kā arī par atšķirībām starp spēli kamerorķestrī un simfoniskajā orķestrī, lasītpatiku un improvizācijas prasmi.