"Gandrīz nevienu no saviem darbiem neesmu atstājis pusdarītu. Nemitīgi mani urda princips: ja dara, tad dara. Ja kaut kas darāms acīs iekritis, nav miera, kamēr to neizdaru. Tāds iekšējais dzinulis – lai vai kas, jāpadara! Tā ir arī ar sadzīviskām lietām. Droši vien tā būtu savāda, tāda kā pustukša sajūta, ja pēkšņi viss – nu, pilnīgi viss būtu padarīts! No otras puses – jo vairāk darba, jo vairāk iespējams paveikt," pirms dažiem gadiem kādā sarunā atzinās par operas dievu un dēmonu dēvētais EGILS SILIŅŠ - latviešu slavenākais basbaritons, kurš iekarojis pasaules opermūzikas virsotnes, viens no Vāgnera operu izcilāko interpretu piecnieka un arī Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) vadītājs, kuram šodien, 14. decembrī, 60. jubileja!

Lienes Jakovļevas saruna ar jubilāru izskanēja jau pagājušajā nedēļā, ieskicējot jubilejas koncertus, no kuriem otro - Latgales vēstniecībā "Gors" notiekošo - "Klasika" 11. decembra vakarā piedāvāja tiešraidē.

 

18. decembrī jubilāru redzēsim uz Baltā nama skatuves Žermona lomā Džuzepes Verdi operā "Traviata", bet šovakar par jubilāra sumināšanu "Klasikas" vilnī parūpējies Orests Silabriedis, no Latvijas Radio fonotēkas apcirkņiem ārā ceļot dažādu laiku un dažādu žanru ieskaņojumus.