"Mums ir jākalpo mūsu klausītājam - vislabākajam un visdārgākajam pasaulē!" Šie skaistie, viedie vārdi, kas turklāt teikti no visas dziļās sirds, pieder šīsdienas jubilāram - Latvijas Radio kora mākslinieciskajam vadītājam SIGVARDAM KĻAVAM, kurš 29. novembrī svin skaistu un apaļu dzimšanas dienu - sešdesmit!

Sigvarda Kļavas dzimšanas dienā "Klasika" piedāvā nelielu ieskatu viņa muzikālajā dienasgrāmatā, kuras pirmie ieraksti, Sigvardam diriģējot Latvijas Radio kori, Latvijas Radio fonotēkā parādījušies 1987. gadā, kad Sigvards, būdams tikai 25 gadus vecs, ap to laiku vai mazliet agrāk Radiokorī ienāca kā tālaika mākslinieciskā vadītāja Jura Kļaviņa jaunākais kolēģis, izpelnoties toreizējā Kultūras ministra Raimonda Paula repliku par abu Radiokora diriģentu "interesanto uzvārdu kombināciju: Kļaviņš un Kļava".

Tieši Sigvarda vadībā Latvijas Radio koris, kas savu piederību Latvijas Radio ir saglabājis nu vairs tikai nosaukumā, ir sasniedzis savas profesionalitātes augstākos kalngalus, kad pa spēkam ir itin viss: koris spēj skanēt gan kā perfekti uzskaņots instruments ar neierobežotām spējām, gan siltu cilvēcisko emociju paudējs.

Šovakar atgādināsim Latvijas Radio kora un Sigvarda Kļavas kopīgo ceļu 35 gadu garumā līdz pat šai dienai, kas, pēc būtības, ir tikai viens neliels mūzikas piliens tajā skaņu okeānā, ko ar savām radošajām idejām piepildījis Sigvards.

Šovakar, Sigvarda Kļavas diriģētas, izskanēs gan  latviešu klasiķu kora dziesmas un tautas dziesmu apdares, gan polifons Šēnbergs un popsīgs Rosīni, gan brīvestīgs Imants Kalniņš, gan tautisks Mārtiņš Brauns ar Suitu sievām, gan Valts Pūce, Jānis Lūsēns, Jānis Ivanovs un vēl daži citi. Akadēmiski un neakadēmiski.

1. J.Vītols. "Ar kristālspodriem stariem" (1987)

2. Alfrēds Feils. "Atdzimšana" (1991)

3. Latviešu tautasdziesma Jāņa Kalniņa apdarē "Redz, kur jāja div' bajāri" (1994)

4.  Arnolds Šēnbergs. Kanons "Kad kāds smagi nomākts" (1995)

5. Džoakīno Rosīni. Uvertīra operai "Vilhelms Tells" (Sigvarda Kļavas un Zigmara Liepiņa aranžējumā korim un sintezatoram, 1996. gada albums "Vakara mūzika")

6. Rendels Tompsons. Alleluia (1996, no albuma Ave Maria)

7. ImantsKalniņš. "Apliecinājums" (2001, Valda Zilvera aranžējums, solisti – Inga Martinsone, Normunds Ķirsis un Ivars Cinkuss)

8. Latviešu tautasdziesma Emiļa Melngaiļa apdarē. "Zelta gredzens" (2004)

9. Con sordino no Valta Pūces cikla ar Friča Bārdas dzeju (2006) 

10. Mārtiņa Brauna dziesma "Dzied ar mani tautu meita" (2008, no . koncertprogrammas "Suitu mēle", kopā ar Suitu sievām)

11. Latviešu tautasdziesma Marģera Zariņa apdarē un Jēkaba Nīmaņa aranžējumā "Apdziedāšanās rotaļa" (2010)

12. Jānis Lūsēns. "Svētais gars" (2015, festivāls Saxophonia. Latvijas Radio koris, Artis Sīmanis (saksofons) un Liene Kļava (alts))

13. Jānis Ivanovs. Vokalīze "Jūsma" (2022)