Stāsta dzejniece un publiciste Liāna Langa 

Nāves sala ir Pirmā pasaules kara kauju vieta Daugavas kreisajā krastā iepretim Ikšķilei. Tolaik šeit bija pussala 3 km garumā un 1,5 km platumā. No 1915. līdz 1917. gadam te atradās Krievijas impērijas armijas placdarms jeb Ikšķiles priekštilta nocietinājums, ko 1916. gadā varonīgi aizstāvēja 3. Kurzemes un 2. Rīgas latviešu strēlnieku bataljoni. 1916. gadā Vācijas armija šeit masveidā izmantoja indīgo gāzi iprītu, kas bija pirmais indīgo gāzu uzbrukums Rīgas frontē.

Nāves salas aizstāvju piemiņai 1924. gadā pēc arhitekta Eižena Laubes projekta tika uzcelts piemineklis, kuru tā paša gada 27. jūlijā atklāja toreizējais prezidents Jānis Čakste. Piemineklis savā vietā atrodas vēl joprojām.

Pils, kas atradās Nāves salā, tika nopostīta jau 17. gadsimtā, bet daudzkārt pārbūvēto dievnamu tur 1916. gadā sagrāva vācu armijas artilērija.

Pēc Rīgas HES ūdenskrātuves izveides Nāves sala vairs nav pussala, bet gan sala; nokļūšana uz tās iespējama tikai ar laivu, plostu vai kādu citu ūdenstransporta līdzekli.