Stāsta Latvijas augu ēterisko eļļu un hidrolātu meistare, SIA Cade radītāja Solvita Kūna

Vienā vārdā to grūti aprakstīt, jo augi nav tikai zāļu tēja ar ķīmisko sastāvu, bet katram augam ir savs enerģētiskais pienesums, un augu ēterus izmanto terapijā. Ēteriskā eļļa arī nav tikai smaržīgs šķidrums, tā ir auga dvēsele un ceļš pie tās ir smarža.

Aromterapijā konkrētam cilvēkam, atbilstoši viņa tā brīža psihoemocionālajam stāvoklim, tiem piemeklēta ēteriskā eļļa, ar kuras palīdzību tiek veikta terapija. Cilvēks izsmaržo daudz pudelīšu ar ēterisko eļļu, pievēršot uzmanību tiem augiem, kas ļoti patīk, vai arī tiem, kas ļoti nepatīk.

Aromterapijā tiek piemeklētas konkrēti cilvēkam nepieciešamās  ēteriskās eļļas un tās iedarbojas uz mums un to, kas mums ir piederošs – fizisko ķermeni, domām, atmiņām – garīgo un fizisko stāvokli. 

Augs ir pats godīgākais mūsu draugs, kurš izgaismo mūsu tā brīža emocionālos blokus un spēja dzirdēt smaržu ir vienīgā maņa, kas nav pakļauta cilvēka gribai – prātam.

Aromterapija iedarbojas uz jebkuru cilvēku, pat ja cilvēks tam netic. Neapzināti vai apzināti, bet aromāts ietekmē mūsu emocionālo, garīgo un pat sociālo stāvokli. Nav maigāka instrumenta par smaržu, kas spēj ielūkoties cilvēka dzīves atmiņas krātuvēs un slēptuvēs, kur noslēptas bailes, problēmas – bet smarža pasaka visu priekšā. Daudzviet Eiropā aromterapija tiek pielietota kā komplimentāra terapija stacionāros.