Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece Inga Sarma akcentē notikumus, ar kuriem lepojas Jūrmala un kuri nozīmīgi arī Latvijas kontekstā. Viņas pirmais stāsts ir saistīts ar Dzintaru koncertzāli un tās Mazo zāli.

Vai zinājāt, ka tā uzcelta nieka trīs mēnešu laikā, jo līgumi ar  mūziķiem un viesmāksliniekiem jau bija noslēgti un  koncertus nevarēja atcelt? Vai zinājāt, ka tā tapusi uz Edinburgas kūrmājas pamatiem un būvniecībā izmantoti  nojauktu ēku materiāli ierobežotā budžeta dēļ?

1933.gadā Latvijas Arhitektu biedrība un Rīgas Jūrmalas pašvaldība izsludināja projektu konkursu slēgtas koncertzāles  būvei un koncertdārza labiekārtošanai Dzintaros. Konkursā uzvarēja Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka kopīgais projekts. Ierobežotā budžeta dēļ vajadzēja izmantot bijušās  Edinburgas kūrmājas pamatus un teātra zāles daļu.

Tāpat lieti noderēja arī tuvumā noplēstu veco vasarnīcu koka detaļas. Koncertu saraksts 1936.gada sezonai bija apstiprināts jau agrāk, tāpēc būvniecība bija jāīsteno vien dažu mēnešu laikā.

1936. gada pavasarī aizsākās būvdarbi un jau 27. jūnijā notika koncertdārza, bet 25. Jūlijā – slēgtās koncertzāles atklāšanas koncerti.