Cēsu Mākslas festivālā no 27. līdz 29. jūlijam - raidījuma "Tīrkultūra" 36 stundu dzīvās skaņas instalācijai, kurā piedalās 19 starptautiski atzīti mūziķi un mākslinieki no desmit valstīm.

Pasākuma 36 stundu programma veidota, pieskaņojoties diennakts ritmam. Cēsīs uzstāsies bungu kulta meistars Andrea Belfi no Itālijas, eksistenciālais avangardists Džons Mauss (John Maus) no Amerikas, deviņpadsmitgadīgais Lorēns Odērs (Lauren Auder) ar romantisku popa dzeju un spa-popgrupa Gents no Kopenhāgenas ar mūziku salauztām sirdīm. Skaņu arhitekts Breds Nats (Brad Nath) sniegs savu pašradīto mūzikas instrumentu performanci. Naksnīgos audiovizuālos ceļojumos vedīs digitālo pasauļu sintezētāji Visible Cloaks un žanram nepakļaujamie Motion Graphics no Ņujorkas ar digitālām fantāzijām. Redzēsim arī urbāni poētiskā elektroniskās mūzikas mākslinieka Visionist sadarbībā ar Pedru Maija (Pedro Maia) veidotos video darbus.

Par nakts un rīta maiņām rūpēsies dj Manfredas, elektroniskās mūzikas dj no Parīzes underground Kolins Džonko (Colin Johnco) un Sofija Iljasa (Sofia Ilyas) no ierakstu kompānijas FLOAT un Soho Radio Londonā.

Būs arī virkne izcilu, starptautiski atzītu talantu no Latvijas - arfiste Elizabeta Lāce, noslēpumaini franciskais duets Domenique Dumont, komponists un ģitārists Edgars Rubenis, vizuālie mākslinieki MAREUNROL'S, Krista un Reinis Dzudzilo, un Atis Jākobsons. Tiks rādīti amerikāņu avangarda kino mākslinieka Džeimsa Beninga darbi, bet ar īpašu videoperformanci viesosies japāņu eksperimentālo filmu mākslinieks Takaši Makino (Takashi Makino).

Raidījumu veidoja un mūziku atlasīja - Rolands Pēterkops un Reinis Semēvics, montāža - Reinis Semēvics, vizuālais noformējums - Rolands Pēterkops.

Atbalsta VKKF

Raidījumā skan:

Lauren Auder - The Baptist

John Maus - Cop Killer

Andrea Belfi - Roteano

Edgars Rubenis - Going back one hundred and sixty years

Gents - Year of Dreams

Elizabeta Lāce - WIND - TŪĻ - VĒJŠ

Motion Graphics - Forecast

Colin Johnco - Morning

Visible Cloaks - Permutate Lex

Brad Nath - Amplified Bricks at Naked Noise

Domenique Dumont - Un Jour Avec Yusef

Visionist - Your Approval ft. Rolynne

Motion Graphics - Screentones