Ambiente Skatuve_TĪRKULTŪRA koncertsērijā 16. martā uzstāsies čelliste, multiinstrumentāliste un vokāliste no ASV Kelsija Lu (Kelsey Lu).

Ciklā līdzās pasaules māksliniekiem vēlamies izcelt arī latviešu mūzikas tīrradņus, tādēļ pirms Kelsijas Lu dzirdēsim latviešu muzikālo apvienību "Ezeri" – vienu no interesantākajām grupām, kas pēdējos gados parādījusies pie Baltijas mūzikas pasaules apvāršņiem. 

Kelsija šobrīd ir viena no spilgtākajām uzlecošajām popmūzikas personībām, kuras vārds aizvien biežāk izskan mūzikas un kultūras medijos – Pitchfork, Dazed, kā arī Vogue un V Magazine. Sākotnējo atpazīstamību guvusi, sadarbojoties ar tādiem pasaulē atzītiem māksliniekiem kā Lady Gaga, Solange un Dev Haynes no apvienības Blood Orange.

Kelsija Lu ir akadēmiski izglītota čelliste un dziesmu autore. Viņa izpilda savu oriģinālmūziku, kuru raksturo gaišs un maigi suģestējošs dziedāšanas veids - nedaudz pārpasaulīgs un piepildīts ar sapņainu īstenību. Kelsijas mūzika ir reizē aizrautīga un mistiska, ar pārliecinošu čella pavadījumu, elektroniskās mūzkas apdari un samtaini eņģelisku vokālu, balansējot starp kamermūzikas popa un RnB estētiku.

"Ezeru" skanējums ir enerģētisks, zinātkārs, reizēm neparasts, bet vienmēr – harmonisks. Visplašāko mūzikas žanru iedvesmota – no eksperimentālās elektronikas līdz folkmūzikai – grupa "Ezeri" cenšas atklāt jaunus muzikālus risinājumus un nenogurstoši meklē jaunus ceļus, kā atklāt noslēpumaino mūzikas fenomenu.  

Attīstot koncertsēriju Ambiente skatuve, kas aizvadītajā sezonā ieguvusi klausītāju uzmanību ar tādu mūziķu kā Maarja Nuut, Hogni, Vikoja Čova un muzikālās apvienības Penguin Cafe uzstāšanos, koncertzāle “Cēsis” cikla turpinājumu šogad veido sadarbībā ar programmu TĪRKULTŪRA. Par Baltajām sesijām dēvētos cikla notikums raksturos skaņas un telpas tīrība. Pieaicinātie mūziķi ir pasaulē atzīti jaunās mūzikas tīrradņi, par kuriem runās arī nākotnē. Savukārt skatuve veidota baltā galerijas estētikā, kurā nav nekā lieka - nepastarpināta uzmanība veltīta māksliniekam un mūzikas niansēm.

Pēc koncerta apmeklētāji aicināti uz Pēckoncerta sarunu ar mūziķiem. 

***

Raidījumu veidoja - Rolands Pēterkops, Linda Pēterkopa un Reinis Semēvics
Mūziku atlasīja - Rolands Pēterkops un Reinis Semēvics
Ar Kelsey Lu sarunājās - Linda Pēterkopa
Montāža - Reinis Semēvics
Tekstu tulkoja un ierunāja - Linda Pēterkopa
Vizuālais noformējums - Rolands Pēterkops

Raidījumā skan:

1. Kelsey Lu - Dreams (Kelsey Lu) 7:36
2. Kelsey Lu - Time (Kelsey Lu) 5:19
3. Kelsey Lu - Im Not In Love (Kelsey Lu) 6:49
4. Etta James - At Last (Etta James) 1:12
5. Blood Orange - Chance (Blood Orange) 2:48
6. Kelsey Lu - Morning After Coffee (Kelsey Lu) 4:31
7. Kelsey Lu - River ft. Sampha (Kelsey Lu) 5:43
8. Kelsey Lu - Run (Kelsey Lu) 3:34
9. Kelsey Lu - Visions of Old (Kelsey Lu) 4:26
10. BEA1991 - Were Like The Hard Born (BEA1991) 2:53