"Man šķiet, laba māksla ir tā, kura man "iesit pa ribām", piespiežot mani domāt, sajust pasauli vai mūsu klātbūtni jaunā veidā. Veidā, kāds man iepriekš nešķita iespējams. Vai esmu šādi pieredzējis mākslu? Tas negadās bieži, bet - jā. Šie darbi lielā mērā arī ir iemesls, kādēļ es pats radu mākslu," intervijā raidījumam "Tīrkultūra" atzīstas viens no RIBOCA dalībniekiem, somu mākslinieks Hanss Rozenstrēms (Hans Rosenstrom). 

Viņš mācījies Ziemeļu Mākslas skolā, Malmes Mākslas akadēmijā un Somijas Mākslas akadēmijā Helsinkos. Hanss strādā un dzīvo Helsinkos un Somijā un ir jaunatklājums teātra pasaulē, jo līdz šim ir konsekventi darbojies vizuālās mākslas jomā. Hansa kontā ir solo izstādes Stokholmas Modernās mākslas muzejā, Helsinku Mākslas muzejā un virknē galeriju, kā arī dalība vairākos progresīvos teātra festivālos un skatuvēs Ziemeļeiropā.

Mākslinieka darbus raksturo ārkārtīgi smalka skaņu vide, vizuālās mākslas galerijas atmosfēra kombinācijā ar teātra situāciju, kurā skatītājs nereti pavisam nemanot nonāk arī aktiera lomā.

Sarunas gaitā mākslinieks atzīst: "Neteiktu, ka skaņai manos darbos ir vissvarīgākā nozīme, bet tā katrā ziņā ir būtiska, īpaši pēdējo gadu laikā radītajos darbos. Nonācu pie skaņas, strādājot ar instalācijām, radot arhitektoniskas jeb telpiskas iejaukšanās, un cenšoties radīt telpiskus piedzīvojumus, kuru mērķis ir likt skatītājam konfrontēt pašam sevi. Gribētu, lai manas instalācijas kalpotu par līdzekli, ar kuru skatītājs varētu pats sevi konfrontēt – konfrontēt savu tā brīža fiziskumu.

Godīgi sakot, tādas mīļākās skaņas skaņas man nav. Taču man ir visai asa dzirde.

Es to iepriekš nebiju pamanījis, iespējams man agrāk tāda nemaz nebija, bet jo vairāk esmu strādājis ar skaņu, jo vairāk novērtēju nianses. Ikdienā pamanu dažādas skaņas, un man daudzas no tām ļoti patīk, bet nevaru nosaukt mīļāko."

Raidījumu veidojuši Rolands Pēterkops un Reinis Semēvics, mūziku izvēlējušies Hanss Rozenstrēms, Rolands Pēterkops un Reinis Semēvics, tulkojis Oskars Jansons, montējuši Rolands Pēterkops un Reinis Semēvics, vizuālais noformējums - Rolands Pēterkops.

Raidījumā skan:

1. Nicolas Jaar - Wildflowers (Nicolas Jaar) 5:32
2. Thom Yorke - Volk (Thom Yorke) 6:25
3. Colin Stetson - Relapse (Colin Stetson) 3:38
4. Sonic Youth - JC (Sonic Youth) 4:07
5. A Silver Mount Zion - Angels Standing Guard Round The Side Of Your Bed (A Silver Mount Zion) 7:22
6. Amason - Algen (Amason) 4:10
7. Cruel Diagonals - Oblique Ritual (Cruel Diagonals) 4:41
8. Spooky Black - Dj Khaled is My Father (Spooky Black)
9. Dean Blunt - The Narcissist ft. Inga Copeland (Dean Blunt) 3:45
10. This Mortal Coil - Song To The Siren (This Mortal Coil) 3:28
11. Tim Hecker - Is A Rose Petal Of The Dying Crimson Light (Tim Hecker) 3:27
12. The Knife - Raging Lung (The Knife) 10:00