Turpinot 2020. gada nogalē aizsāktās iknedēļas vieskuratoru radio sesijas, kas izskan Tīrkultūras interneta audio galerijas “Negaidītie Avoti” ētērā interneta vietnē www.tirkultura.net un Latvijas Radio 3 "Klasika" ēterā, šonedēļ vēlamies Jūs uzrunāt ar skaņu ceļiņu no ambientā mūzikas projekta A Winged Victory For The Sullen pārstāvjiem Dastinu Ohaloranu (Dustin O'Halloran) un Adamu Vilciju (Adam Wiltzie). 

Apvienības aizsākumi meklējami pirms desmit gadiem, kad satiekoties citu projektu ietvaros abi komponisti atklāja sinerģiju viņu mūzikas rokrakstā un izlēma radīt eksperimentālu sadarbības projektu AWVFTS. Projekts toreiz bija iecerēts kā vienreizējs notikums, tomēr trīs studijas albumus vēlāk Erased Tapes ierakstu kompānijas paspārnē grupa savu turpinājumu piedzīvo vel šodien un pavisam drīz, šī gada 26. februārī tiks izdots viņu jaunākais kompozīciju albums Invisible Cities ("Neredzamās Pilsētas"). 

AWVFTS uzrunājām 2020. gada nogalē ar aicinājumu padalīties ar viņuprāt tā laika zīmīgākajiem un iedvesmojošākajiem mūzikas skaņdarbiem, kas kalpo kā laika zīmogs. Mūziķu atbilde bija ambientās mūzikas komponista Harolda Bada daiļradē. Skaņdarbu apkopojums, kurus dzirdēsiet šajā epizodē ir AWVFTS grupas veltījums viņu lielākajam mūzikas varonim, iedvesmas avotam un komponistam Haraldam Badam un viņa piemiņai, kurš diemžel 2020. gada nogalē koronavīrusa komplikāciju dēļ aizgāja viņsaulē. 

Harolds Bads (1936–2020) bija minimālisma, avangarda un ambientās mūzikas pionieris un komponists, kā arī dzejnieks, kurš iekļāvās radošajā grupā ar tādiem leģendārajiem komponistiem kā Teriju Railiju un Mortonu Feldmanu. Plašāku atpazīstamību Bads guva, sadarbojoties ar ambientās mūzikas pionieri Braienu Īno un grupas Cocteau Twins dalībnieku Robinu Gatriju (Robin Guthrie). Sākotnēji būdams bundzinieks, viņš vēlāk sāka apgūt klavierspēli. 70. gadu sākumā no avangarda eksperimentiem Bads pievērsās daudz "meditatīvākām skanējumam" un tika ierakstīts ambientās mūzikas vēsturē kā “maigā klavieru pedāļa” tehnikas aizsācējs. Viņa 1972. gada kompozīciju Madrigals of the Rose Angel pamanīja Īno un tieši viņš 1978. gadā producēja Bada debijas plati The Pavilion of Dreams.

Raidījuma ietvaros dzirdēsiet 14 Bada mūzikas neaizmirstamākos skaņdarbus, starp kuriem arī vairākas 1984. gada Bada un Īno kopīgi komponētā un izdotā albuma The Pearl kompozīcijas: Against the Sky, Still Return un Lost In The Humming Air un daudzus citus Adama un Dastina iecienītākos Bada mūzikas skaņdarbus. 

Pateicība Valsts Kuktūrkapitāla fondam!

Klausies mūs arī mobilajā aplikācijā!