Šoreiz gatavojamies Positivus festivālam! Šajā "Tīrkultūras" epizodē - ieskats programmā un īss fragments no 2015. gada sarunas ar Ģirtu Majoru, vienu no Positivus veidotājiem.

Raidījumu veidojuši Reinis Semēvics un Rolands Pēterkops, ar Ģirtu sarunājas Jānis Šipkevics un Rolands Pēterkops, mūziku atlasījis Rolands Pēterkops, raidījuma montāža - Reinis Semēvics, vizuālais noformējums - Rolands Pēterkops.

"Savulaik mūzikas bizness bija balstīts uz fundamentāliem vaļiem, visu lielā mērā balstīja ierakstu kompāniju izveidotas struktūras, pie kurām glabājās nauda, spēks, spēja kontrolēt procesu. Šobrīd viss izlīdzinājies, nav nesošās kontroles turētāja, kas spētu kontrolēt procesus, tāpēc viss ir pavisam savādāk.

Būtu muļķīgi vainot medijus - laikmets ir vienīgā atbilde.

Tas ir mainīgs, un cilvēku spēja patērēt kļuvusi vēl ātrāka. Ir cita interesanta lieta, ko nesen dzirdēju no Alvja Hermaņa. Viņa teorija ir tāda, ka demokrātija un vispār sakarīgo cilvēku ir tikai kādi 30 procenti un ka mēs esam ķīlnieki. Visā pasaulē problēma ir tieši tā pati. Sabiedrības noslāņošanās mūsu laikmetā kļūst arvien izteiktāka, kamēr vienlīdzība zūd.

Tā sabiedrības daļa, kas kaut ko dzīvē sasniegusi, kļūst par vairākuma ķīlniekiem.

Un tad ir jautājums - vai tā demokrātija neved uz kādu krīzi? Manuprāt, tas nav tikai stāsts par Latviju."

"Festivāls Positivus - tāds, kāds tas ir tagad, var piedāvāt citu programmu nekā tāds, kāds tas bija sākumā. Un tāds, kāds tas bija sākumā, neizdzīvotu.

Demokrātija ir kompromisu māksla. Materiālās pasaules likumi ir daudzu lietu kompromiss.

Ja gribi idealizēt, tad lai ir tā, kā tu saki, bet, ja gribi skatīties no racionālā viedokļa, ir jāspēj mainīties. Tu vari tikt uz priekšu tikai ar dažādiem kompromisiem - nezinu, vai tā ir viltība vai kas cits.

Likumi, kamēr tu esi savā mikropasaulē, ir citi. Tā ir cita domāšana, kamēr skaties no malas un izsaki viedokli, lielākoties kritisku.

Ja vadi lietas, kuras ir kas vairāk par katra indivīda pasauli, tie ir fundamentāli citi noteikumi."

Raidījumā skan:

Kamasi Washington - Clair de Lune
Platon Buravicky - Предчувствие
ESKA - Rock Of Ages
LA Salami - I Wear This Because Life Is War
Teachers - Mannequin In Heat

Austra - I Love You More Than You Love Yourself
Julia Jacklin - Pool Party
Alt-J - Hunger Of The Pine
Alt-J - Warm Foothills
Jose Gonzales - Heartbeats
Mew - Water Slides
Rhye - Open
Rhye - Please
The Lumineers - Stubborn Love
Pixies - Andro Queen
Cigarettes After Sex - Nothing's Gonna Hurt You Baby