"Es esmu Tīna Pētersone, mākslas kuratore un savu "Tīrkultūras" epizodi izvēlējos veltīt sieviešu solidaritātes tematikai. Šeit es vēlos izmantot jēdzienu ‘sisterhood’, kam nav latviska tulkojuma, taču tā būtu sieviešu interpretācija vārdam ‘brālība’. Es to izprotu kā ciešu kopības sajūtu starp sievietēm, kas mudina pieņemt un respektēt vienai otru, vienlaikus iedvesmojot un motivējot katrai sasniegt savu potenciālu. 

Esmu ievērojusi, ka bieži vien stājoties pretī dzīves izaicinājumiem, es spēku smeļos, klausoties mūziķes, kuru panākumi mani patiesi iedvesmo, sākot no Patti Smith līdz Billie Eilish.

Šai kontekstā svarīgi vērst uzmanību, ka globālajā mūzikas industrijā dzimumu sadalījums joprojām ir ļoti nevienlīdzīgs, un tikai aptuveni piekto daļu no šīs nozares pārstāvjiem sastāda sievietes. 

Man bija ļoti būtiski iekļaut dažādu sieviešu balsis, un ar balsi es šajā gadījumā domāju viņu dažādo izcelsmi, politiskos uzskatus, izpratni par savu dzimumu, dzimti, par savu seksualitāti.

Šai epizodei es atlasīju mākslinieces, kas mani fascinē kā personības un vienlaikus ir spējušas meistarīgi ietērpt feminisma idejas mūzikas valodā.

Vietumis būs dzirdamas atsauces uz konkrētiem politiskiem notikumiem, kas izgaismojuši dzimumu līdztiesības problēmu citur pasaulē, kā arī izteikumi, kas pauž pašu mākslinieču attieksmi pret dzīvi patriarhālā sabiedrībā.

Dzirdēsiet tādas tādas talantīgas mākslinieces kā Christine and the Queens, leģendāro Laurie Anderson, kā arī nesen traģiski bojā gājušās SOPHIE pēdējo skaņdarbu, kas tapis sadarbībā ar britu leģendāro elektroniskās mūzikas duo Autechre.

Viena no epizodē iekļautajām māksliniecēm, transsieviete Lyra Pramuk ir izteikusies, ka “dzimums ir enerģija”, un es sliecos šim piekrist, un ceru, ka šo mākslinieču jaudīgā enerģija nonāks arī līdz jūsu audiālajiem apvāršņiem. 

Lai patīkama klausīšanās!"