Jauns gads, jauns sākums!

Šo trešdien plkst 22:30 aicinām klausīties Tīrkultūru, kur savu skaņdarbu izlasi piedāvās Deniss Paškevičs (Deniss Pashkevich) – viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem – saksofonists, flautists, komponists, producents un pasniedzējs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. 

Deniss Paškevičs ir aģentūras Riga Room Agency un ierakstu izdevniecības Riga Room Records dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Deniss ir viens no modulārā džeza (modular jazz) pamatlicējiem pasaulē. Ar savu solo projektu TEN KA mūziķis apvieno akustisko instrumentu un modulāro sintezatoru skanējumu, radot unikālas skaņu ainavas. 天火 jeb TENKA nozīmē “debesu uguns” no japāņu valodas. Deniss Paškevičs ir viens no retajiem Baltijas reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava, unikāla stila pamatlicējs Latvijā. Kopā ar vācu pūšaminstrumentu meistaru Bernd Schille Deniss radījis unikālu instrumentu – "Riga Winds” Pashkevich signature saksofonu. Savas karjeras laikā mūziķis piedalījies vairāk nekā 50 mūzikas albumu ierakstos. 

Denisa Paškeviča “Tīrkultūrai” izvēlētā mūzika iezīmē atskatu uz aizgājušo dekādi mūziķa radošajā dzīvē. Mūzika, kas tapusi dažādiem projektiem, skanējusi Latvijā, Eiropā un Āzijā. Izdota The Pirates un Riga Room Records, Jersika Records un Gateway music Kopenhāgenā. Nelielā sarunā Deniss atklāj:

Mūzika nav vienkārši skaņas nesējs, mūzika ir mājoklis garam. Un tas pārceļ mūziku no vienkārši izklaides un prieka devas uz garīgu pārdomu, sevis apzināšanas ceļu.

Manuprāt, tas ir labs ietvars dzīvei, un tā ir lieliska dāvana šai pasaulei."