Pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros 9. februārī klubā ONE ONE koncertu sniegs somu elektroniskās popmūzikas mākslinieks Jāko Eino Kalevi (Jaakko Eino Kalevi).

Pastāvīgas tiešsaistē būšanas laikmetā atslēgties ir kļuvis par luksusu. Šai idejai Helsinkos dzimušais un Berlīnē dzīvojošais psihedēliskais sapņotājs un bijušais tramvaja vadītājs Jāko Eino Kalevi veltījis savu pēdējo albumu “Out Of Touch”. Mūziķis tajā sev piemītošajā manierē apspēlē šo tik “svarīgo un svētlaimīgo būšanu”, ilustrācijām izmantojot personiskus stāstus no ikdienas trādi rīža. Pēc Atēnās pavadītā laika, kad dzimusi lielākā daļa albumā ietverto ideju, Jāko aizdomājies par gluži vienkāršo:

“Ikviens saprot, ko nozīmē nebūt saskarsmē, un mūsdienās šādam stāvoklim ir negatīva pieskaņa – tas nozīmē nezināt pēdējos jaunumus. Es uzskatu, ka nebūt saskarsmē ir, iespējams, ideālākais no stāvokļiem, kurā atrasties.”

.

Gaidot mūziķa atgriešanos Rīgai, vēlreiz aicinām ieklausīties sarunā par skaņām un trokšņiem, ģitārām un gleznošanu, Helsinkiem un Berlīni, kā arī citām jaukām lietām.

Raidījumu veidojuši, par montāžu gādājuši, mūziku izvēlējušies un ar Jāko sarunājušies Rolands Pēterkops un Reinis Semēvics, sarunu tulkojis Oskars Jansons, ierunājis Edgars Raginskis.