Tiešraidē no Šēnbrunnas pils dārziem Vīnē "Klasikā" skan vasaras nakts koncerts "Ceļotprieks".

Pie Vīnes filharmoniskā orķestra diriģenta pults - Daniels Hārdings, solists - pianists Igors Levits. Programmā - Džuzepes Verdi, Sergeja Rahmaņinova, Leonarda Bernsteina, Edvada Elgara, Žana Sibēliusa, Kloda Debisī, Gustava Holsta un Johana Štrausa mūzika.

***

Covid-19 pandēmijas un valdības ierobežojumu dēļ arī 2021. gada Vasaras nakts koncerts notiks ne tā, kā allaž ierasts. Viesu drošība ir pirmajā vietā. Arī šogad brīvas piekļuves koncertvietai diemžēl nebūs - tikai personalizēti ielūgumi cilvēkiem, kas saistīti ar Vasaras nakts koncerta organizēšanu, tādējādi apmeklētāju būs ievērojami mazāk.

Sniedzot koncertu, Vīnes filharmoniķi vēlas sūtīt pozitīvu signālu - par spīti izaicinošajiem apstākļiem. Šogad visiem klausītājiem tiek nodrošināta iespēja sekot līdzi koncerta norisei televīzijā vai radio.

Pirmo reizi šādā koncertā Vīnes filharmoniķus diriģēs britu diriģents Daniels Hardings. Arī vācu pianistam Igoram Levitam šī būs debija uz Šēnbrunnas brīvdabas skatuves un viņa sniegumā klausīsimies Sergeja Rahmaņinova Rapsodiju par Paganīni tēmu, kas reti tiek atskaņota Austrijā. 

Ar moto "Ceļotprieks - ilgas pēc tālām vietām" programmā iekļauti arī Bernsteina, Verdi, Sibēliusa, Elgara, Debisī un Holsta skaņdarbi.