16. novembra vakarā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un "Klasikas" tiešraidē izskanēja Valsts svētku koncerts "Latvijai 106", kuru nu aicinām baudīt ierakstā!

Deja ir nebeidzamas aprites simbols – te ir kustība un dzīvība. Lai nu kā ar to dziedāšanu, bet tā gan liekas, ka (jo īpaši beidzamajos gados) varbūt pat vairāk esam dejotāju tauta. 

Vai, kājiņas, man’ kājiņas,
Dancot gribu, dancot gribu!
Kur tie mani bāleliņi,
Ka tie mani diet neveda?

2024. gadā Latvijas dzimšanas dienu Liepājas Simfoniskais orķestris svin ar simfoniskajām dejām. Orķestra priekšā stājies Ainārs Rubiķis, un viņš ir izvēlējies virkni Latvijas komponistu orķestra deju, kurām visdažādākās saknes:

Jurjānu Andrejs  "Latvju dejas"

Pēteris Plakidis "Dziedošā prelūdija un dancojošā fūga"

Edmunds Goldšteins "Mērdzenes danči"

Jānis Ķepītis "Latvju dejas"

Imants Kalniņš "Balle pilī" no Sestās simfonijas

Tālivaldis Ķeniņš "Tautas deja un fūga" nr. 2

Jānis Mediņš  "Polonēze"

Jāzeps Mediņš "Fantastisks valsis"

Ģederts Ramans "Valsis ekspromts"

Romualds Kalsons Tango no kinofilmas "Šīs bīstamās balkona durvis"

Emīls Dārziņš "Melanhiliskais valsis"

Ir arī stāsts, turklāt divējāds: koncerta pirmo daļu caurvij Oresta Silabrieža rakstītas etīdes par deju Latvijas un latviešu likteņos, savukārt koncerta otrajā daļā klausītāji "Lielajā dzintarā" varēja skatīt, kā ar mūziku mijiedarbojas lieliskā videomākslinieka -8 rakstu un krāsu horeogrāfija. 

Tiešraidi "Klasikā" vada Ilze Medne, starpbrīdī piedāvājot fragmentu no Intas Pīrāgas intervijas ar Aināru Rubiķi, kā arī klātienes sarunu ar liepājnieci Guntu Šnipki, kura savā ikdienā ir gan arhitekte, gan dzejniece, kā arī mūsu kolēģi un Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" māksliniecisko vadītāju Orestu Silabriedi.