10. augusta īpašais notikums LR3 "Klasika" – tiešraide no Somijas, kur Turku mūzikas festivāla (Turku Music Festival) atklāšanas koncerta viešņa bija dziedone Kristīne Opolais. Pie Somijas Radio simfoniskā orķestra diriģenta pults - kolektīva galvenais diriģents Hannu Lintu, un līdzās ārijām no Verdi, Katalāni, Pučīni un Boito operām skanēs ievērojamo Somijas mūsdienu komponistu Sebastiana Fagerlunda (1972), Lotas Vennekoski (1970) un Anti Auvinena (1974) jaundarbi.

Turku pilsēta ir viens no Somijas vēsturiskajiem centriem, kur dibināta pirmā universitāte Somijā, atrodama Somijas vecākā teātra ēka, arī komponista Sibēliusa muzejs. Turku ir dzimtā vieta arī diriģentam Hannu Lintu (1967),  kurš ceļu mūzikā šeit sācis, apgūstot čella spēli, bet vēlākos gados darbojies arī kā Turku filharmoniskā orķestra galvenais diriģents (1998-2001). Kopš 2010. gada Hannu Lintu ir pēc skaita astotais Somijas Radio simfoniskā orķestra šefs, un līgums ir saistošs līdz 2021. gadam. Kristīnei Opolais, izdevuma Opera Now jūlija-augusta numura sejai un viesredaktorei, šī ir darbīga vasaras sezona, daudz svarīgu notikumu arī tuvākajā nākotnē – te jāmin viesošanās Tokijā kopā ar Romas operas kolektīvu septembrī, virkne koncertu kopā ar Leipcigas Gewandhaus orķestri Andra Nelsona vadībā (oktobrī arī Latvijā), gada nogalē Ņujorkas Metropoles opera un Pučīni viencēlieni „Apmetnis” un „Māsa Andželika”.

Turku mūzikas festivāls dibināts 1960. gadā, pa pēdām Somijas mūzikas un kultūras uzplaukuma viļnim, kopš tā laika paturot skaņumākslu kā galveno festivāla satura vadlīniju.