Latvijas Radio 3 “Klasika” piedāvā tiešraides koncertu, kurā muzicēja brālis un māsa - vijolniece Madara Liepiņa un pianists Daumants Liepiņš. Ar mūziķiem sarunājās Orests Silabriedis.

Programmā: Olivjē Mesiāna "Tēma un variācijas", Igora Stravinska "Itāļu svīta" no baleta „Pulčinella”, Tomazo Antonio Vitali Čakona vijolei un klavierēm, kā arī Morisa Ravela Sonatīne fadiezminorā klavierēm.

 

Madara Liepiņa vijoles spēles mākslu pēc studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā apguvusi Itālijā pie slavenā pedagoga Roberto Mutoni; tāpat viņa piedalījusies un ieguvusi balvas daudzos starptautiskos konkursos Itālijā un citviet pasaulē, pēc skološanās Itālijā, Madara šobrīd atgriezusies mājās Latvijā

Daumants Liepiņš ir viens no izcilākajiem jaunajiem latviešu pianistiem; 2019. gadā Daumants uzvarēja prestižajā "Vendome Prize" konkursā, iegūstot iespēju sniegt solokoncertu Verbjē festivālā un ieskaņot albumu "Steinway" ierakstu kompānijā. 2017. gadā mūziķis saņēmis "Lielo mūzikas balvu 2016" kategorijā "Gada jaunais mākslinieks". Tāpat viņš izcīnījis pirmās vietas un klausītāju balvas daudzos starptautiskos konkursos: Marijas Kanalsas Starptautiskajā konkursā Barselonā, Džordžes Enesku konkursā, Ženēvas pianistu konkursā un citur, kā arī regulāri muzicē kopā ar zināmākajiem Eiropas simfoniskajiem orķestriem.

Koncerts skatāms video formātā sociālajos tīklos. Tā norisi atbalsta VKKF.