Tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas "Klasika" aicināja baudīt Rīgas Operas festivāla Gala koncertu Viva Verdi. Starpbrīdī Gita Lancere piedāvāja sarunu ar operzvaigzni Marinu Rebeku...

Rīgas Operas festivāla Gala koncerta Viva Verdi! 1. daļa

Rīgas Operas festivāla Gala koncerta Viva Verdi! 2. daļa

2. jūnijā Rīgas Operas festivālu Marina atklājusi ar Violetas lomu Verdi operā "Traviata". Violeta ir teju vai zelta atslēdziņa uz klausītāju sirdīm un Marinas radošajā ceļā tai īpaša nozīme. Vai tā vispār var apnikt? "Man noteikti nē," smej Marina. "Tā ir viena no manām mīļākajām un arī veiksmīgākajām lomām, ar kuru debitēju uz operas skatuves. Turklāt ar āriju no 1. cēliena esmu vairākkārt uzvarējusi konkursos. Violetas loma ir rakstīta tā, ka atļauj šo stāstu ik reizi izdzīvot savādāk. Tā ka diezin vai tā man reiz apniks... Pati gūstu no tā baudu, cik atšķirīgi šo stāstu izdzīvoju," stāsta Marina. Dziedātāja arī atklāj, kā viņas Violeta gadu gaitā mainās. "Pirmkārt, mainās balss, otrkārt - mainos es pati un mana dzīves pieredze. Treškārt, lomas interpretācija mainās atkarībā no partneriem un diriģenta."

Tieši ar Violetas lomu Marina Rebeka iekarojusi arī leģendārā tenora Plasido Domingo sirdi.

Pie diriģenta pults esot tieši viņam, "Traviatas" iestudējums ar Marinu titullomā tiks izrādīts gan Valensijā (tur gaidāmas veselas sešas izrādes), bet pēcāk abu sadarbība ritēs Metropoles operā.

"Mūsu pirmā tikšanās bija ļoti īpatnēja," smej Marina un atstāsta, ka pirmo reizi abi satikušies 2010. gadā, kad Koventgārdenā viņa bijusi lūgta aizvietot Andželu Georgiu. Domingo Marinu uzrunājis pēc mēģinājuma, lūdzot nodziedāt "Traviatas" otro cēlienu. Pie klavierēm sēdies viņš pats... "Izdziedājām Žermona un Violetas skatu, un es vēl nosmējos - nu, ja ne uz skatuves reiz satiksimies, tad vismaz saviem mazbērniem varēšu stāstīt, ka dziedāju kopā ar Domingo... Biju pārliecināta, ka viņš par šo tikšanos pilnībā aizmirsis. Izrādās - nē!

Pirms pāris gadiem pēc "Simona Bokanegras" izrādes Vīnē Domingo mani uzrunā: "Marina, kur tu tā skrien, vai tad mani nepazīsti?!"

Brīnījos, ka viņš mani atpazina."

Tā nu Marinai Rebekai ar Domingo sākusies jo cieša sadarbība. Starp citu, "Traviatas" iestudējums Valensijā Marinai būs jau piecpadsmitais. "Tas ir slavenais Kopolas iestudējums ar Valentino tērpiem. Protams, skaistas kleitas - tas ir nopietni, bet svarīgākais jau ir tas, ko mēs pavēstam savam klausītājam."

Taču tas jau arī vēl nav viss. Pats Domingo sarunā ar Marinu paudis vēlmi uzstāties kopā ne tikai Valensijā un Metropolē, bet arī Rīgā, teikdams tā: "Arī Rīgā mums ir jāuzdzied!"

"Jā, maestro pavisam nopietni grib atbraukt uz Rīgu," priecīga stāsta Marina un neslēpj, ka pašlaik tiek apspriestas reālas sadarbības iespējas ar Latvijas Nacionālās operas vadību un viss liecina par to, ka dažu gadu laikā šī lieliskā ideja varētu tikt īstenota...

Sarunas turpinājumā Marina Rebeka atklāj savus turpmākos radošos plānus, pastāsta, ka viņas balss kļūst liriskāka, kā arī iepriecina ar ziņu, ka viņu redzēsim un dzirdēsim arī Siguldas Opermūzikas svētkos. Un vēl dziedātāja neslēpj aizkustinājumu, ka skatītāju atbalstu un publikas mīlestību beidzot viņa izjūt arī Latvijā.