Latvijas Nacionālās opera 2017./2018. sezonu noslēdza ar Rīgas Operas festivāla Galā koncertu, kurā piedalīja izcili, pasaules atzinību guvuši solisti. Pie diriģenta pults - Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, kā arī Andris Veismanis un Normunds Vaicis. Tiešraidi vadīja Maruta Rubeze, starpbrīdī piedāvājot intervijas ar LNO galveno diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un LNO valdes priekšsēdētāju Zigmaru Liepiņu.

Soprāna Maijas Kovaļevskas starptautiskā karjera sākās 2006. gadā pēc uzvaras Plasido Domingo rīkotajā konkursā Operalia. Viņa dziedājusi Metropoles operā Ņujorkā, Karaliskajā Covent Garden operā, Vīnes Valsts operā, Drēzdenes Semper operā, Milānas Teatro alla Scala, arī Zalcburgas festivālā, Sidnejas operā un citviet. Dalība Rīgas Operas festivāla 2018 Galā koncertā šosezon ir vienīgā dziedātājas uzstāšanās Latvijas Nacionālajā operā.

Maincas Nacionālā teātra soliste, soprāns Vida Miknevičūte mūsu opernamā dziedājusi Elizabetes lomu operā “Tanheizers” un Margarētas lomu operā “Fausts”.  Nākamā tikšanās ar mūsu skatītājiem jau pavisam drīz – no 28. septembra Zentas lomā Vāgnera operas “Klīstošais holandietis” jauniestudējumā. Nākamajā sezonā notiks arī dziedātājas debija Berlīnes Valsts operā.

Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns Inga Šļubovska-Kancēviča ir viena no šobrīd vadošajām operu un koncertdziedātājām Latvijā, ko apliecina gan Latvijā, gan ārpus tās robežām gūtie panākumi konkursos. Šosezon dziedātājas plašo repertuāru spoži papildināja Annas loma operā “Izvirtības hronika” un Norīnas loma operā “Dons Paskvāle”.

Daudzu starptautisku konkursu laureāte, mecosoprāns Oļesja Petrova pēdējos gados bieži uzstājas Metropoles operā Ņujorkā. Nākamsezon viņa tur dziedās Ulrikas lomu operā “Masku balle” un Amnerisas lomu operā “Aīda” kopā ar Aleksandru Antoņenko. Latvijas Nacionālajā operā Oļesja Petrova dziedājusi Azučenas lomu operā “Trubadūrs” un Amnerisas lomu operā “Aīda”, kā arī piedalījusies vairākos Gala koncertos.

Pāvels Černohs ir viens no savas paaudzes vadošajiem tenoriem, un to pēdējo sezonu laikā spilgti apliecina viņa debijas vairākos pasaules vadošajos opernamos. Dziedātāja nākotnes plānos ir lomas Bregencas festivālā, Bavārijas Valsts operā, Parīzes Nacionālajā operā, Karaliskajā Covent Garden operā Londonā, Hamburgas Valsts operā un Amsterdamas operā. Latvijas Nacionālajā operā dziedājis Ļenski “Jevgeņijā Oņeginā”, bijis Princis “Nārā”, Alfrēds “Traviatā” u.c.  

Tenors Levijs Sekgapane ir prestižā konkursa Operalia 2017 laureāts, plūcis laurus arī nozīmīgajā Belvederes vokālistu konkursā, Monseratas Kavaljē konkursā Spānijā un citos. Levijs Sekgapane dzied Parīzes Nacionālajā operā, Hamburgas Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Liceu operā Barselonā, Bavārijas Valsts operā, Keiptaunas operā dzimtajā Dienvidāfrikā un citur. Rīgas Operas festivāla Galā koncertā notiks mākslinieka pirmā uzstāšanās Latvijā.

Berlīnes Komiskās operas solists, tenors Tansels Akzeibeks šosezon dzied arī Drēzdenes Semper operā, Briseles La Monnaie, Baireitas festivālā, Grācas operā, Seulas Mākslas centrā. Latvijas Nacionālajā operā Tansels Akzeibeks interpretējis grāfa Almavivas lomu operā “Seviljas bārddzinis” un Ernesto lomu šīs sezonas jaunākajā iestudējumā – operā “Dons Paskvāle”.

Manheimas Nacionālā teātra solista, tenora Iraklija Kahidzes repertuārā ir vadošās tenora lomas. Viņš dziedājis Aviņonas festivālā, Marseļas un Tulūzas opernamos, bijis Tbilisi un Batumi operu solists. Latvijas Nacionālās operas skatītāji Iraklija Kahidzes sniegumam uzgavilēja Vecgada koncertos pagājušā gada nogalē.  

Igors Golovatenko ir Maskavas Lielā teātra vadošais baritons, kas dzied arī daudzos citos izcilos opernamos pasaulē. Nākamsezon viņš uzstāsies Zalcburgas festivālā, Karaliskajā Covent Garden operā, Bavārijas operā, Drēzdenes Semper operā un citviet. Latvijas Nacionālās operas skatītāji viņu iepazinuši kā spožu di Lunas lomas interpretu operā “Trubadūrs”.

Basbaritons Rihards Mačanovskis ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem. Mākslinieks uzstājas gan Latvijā, gan ārpus tās robežām, un viņa izcilais sniegums novērtēts ar vairākām balvām. Šosezon viņš pārliecinoši papildinājis savu repertuāru ar vadošajām lomām visos trīs LNO jauniestudējumos: Jakubovski operā “Turaidas Roze”, Niku Šedovu operā “Izvirtības hronika” un titullomu operā “Dons Paskvāle”.