24. janvāra vakarā Latvijas Radio I studijā un “Klasikas” tiešraidē klausītājus iepriecināja Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage laureāti un Riga Jazz Quartet.

Tiešraides koncertu, kuru rīkoja Latvijas Radio 3 “Klasika” ar Valsts kultūrkapitāta fonda piesaisti, vadīja Inga Saksone.

Skatīties koncerta videoierakstu!

 

 

Riga Jazz Stage ir viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem Latvijas mūzikas dzīves notikumiem. Tas dibināts 2004. gadā un šogad uzsāks jaunu apli, atkal secīgi ietverot visas solistu kategorijas.

Augstu profesionālismu konkursā uztur Riga Jazz Quartet, kas jau vairākus gadus dalībniekus pavada fināla un superfināla kārtās. Kvarteta sastāvā apvienojušies vairāki no šī brīža labākajiem Latvijas džeza mūziķiem: pianists Viktors Ritovs, ģitārists Rihards Goba, kontrabasists Edvīns Ozols un bundzinieks Artis Orubs. Viņu spēkos ir uzkarsēt māksliniecisko atmosfēru, padarīt gaisotni azartisku – tādu, kas liek aizmirst par konkursu un atraisīties labākam sniegumam. Tas ir dzīvs džezs, kas sajūsmina un uzlādē!

24. janvāra koncerts ir viens no retajiem, kurā šī kvarteta muzicēšanu iespējams dzirdēt ārpus konkursa Riga Jazz Stage ietvariem – atsevišķi un arī kopā ar vairākiem Riga Jazz Stage starptautiskā konkursa laureātiem, jaunajiem Latvijas džeza solistiem: dziedātāju Kristīni Prauliņu, saksofonistiem Dāvi Jurku un Tomu Rudzinski, kā arī trompetistu Oskaru Ozoliņu.

Programmā – Viktora Ritova, Dāvja Jurkas, Toma Rudzinska, Oskara Ozoliņa oriģinālkompozīcijas, kā arī džeza standarti.