Tiešraidē no Lielās ģildes - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un lietuviešu diriģents Modests Pitrens ar Roberta Šūmaņa uvertīru "Manfrēds" un Johannesa Brāmsa Otro koncertu klavierēm un orķestrim Sibemolmažorā op. 83, kurā solists būs Reinis Zariņš.

Pianists Reinis Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis. Viņš muzicējis pasaules labākajās koncertzālēs — Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē, Londonas Vigmorzālē, Maskavas Čaikovska zālē u. c. Reinis ir arī četrkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (2011, 2013, 2015, 2020).

Koncerta diriģentam Modestam Pitrenam ir cieša saikne ar Latviju – no 2009. līdz 2014. gadam viņš bija Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents un vēlāk galvenais viesdiriģents. Pitrens ir starptautisku konkursu laureāts. Kopš 2003. gada pasniedzējs Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Diriģēšanas nodaļā, kopš 2015. gada šīs nodaļas vadītājs. Iepriekšējo reizi Pitrens un LNSO kopīgi muzicēja pirms diviem gadiem, un koncertā piedalījās arī Trio Palladio.

Koncertu vadīja Orests Silabriedis, tiešraidi - Inga Saksone.