Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atklāj 90. jubilejas sezonu ar gadsimta notikumu - koncertu "Mariss Jansons un Raimonds Pauls"!

Programmā – Hektora Berlioza "Fantastiskā simfonija", Džordža Gēršvina Rapsodija blūza stilā, Raimonda Paula svīta "Teātris" un neaizmirstams divu izcilu personību dāvāts muzikāls baudījums klausītājiem...

Starpbrīdī ieklausāmies Marisa Jansona un Raimonda Paula sacītajā preses konferencē, Ilgas Augustes sarunā ar Maestro Raimondu Paulu, savukārt klātienē tiek izvaicāta LNSO direktore Indra Lūkina, LNSO kādreizējais flautists Vilnis Strautiņš un LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans.

Sazvanīts Šveices pilsētiņā Lokarno, Mariss Jansons telefonintervijā Gundai Vaivodei visupirms pastāsta par apsvērumiem, kālab LNSO jubilejas koncertam izvēlējies tieši Berlioza "Fantastisko simfoniju": "Tā ir pilna ar fantāziju, kurai te nav robežu - ļoti mīlu šo darbu!" Tomēr sarunas gaitā diriģents skar arī visiem labi zināmo un sāpīgo tēmu – koncertzāles trūkumu Rīgā. Paužot bažas, kā “Fantastiskā simfonija” izskanēs Lielajā ģildē, maestro uzsver: “Ja runājam par kultūru, koncertzāles nepieciešamība Rīgā ir jautājums numur viens: Latvija ir ļoti muzikāla valsts, Rīgā ir ļoti laba muzikālā izglītība, ir opera, simfoniskie orķestri, mūziķi tiek cienīti, un tas, ka nav īstas koncertzāles... Nevaru par atrast īstos vārdus, lai paustu savu sašutumu šajā jautājumā.”

Par kopīgo koncertu kopā ar Raimondu Paulu diriģents saka tā: “Man kā diriģentam jādara viss, lai Raimonds kā solists justos komfortabli. Nodrošināt komfortu – tas ir diriģenta uzdevums. Esmu laimīgs, ka varu ar viņu uzstāties, tas bija mans lielais sapnis...”

 

Gundas Vaivodes ekskluzīvo interviju ar Marisu Jansonu un pārraidi par LNSO jubilejas sezonu klausieties šeit!