Jau trešo gadu "Andreja Žagara kultūras atbalsta fonds" sadarbībā ar Koncertzāli "Cēsis" un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri rīkoja ilggadējam Latvijas Nacionālās operas direktoram un fonda dibinātājam Andrejam Žagaram (1958-2019) veltītu koncertu. Tradicionāli tas notika Cēsīs, Andreja bērnības un jaunības pilsētā, turklāt šogad - tieši Andreja dzimšanas dienā!  

Koncertā mirdzēja pasaules operas zvaigznes - viena no izcilākajām Riharda Vāgnera mūzikas interpretēm, zviedru soprāns Irēne Teorine, kuras vokālo sniegumu apbrīnojusi gan Baireitas festivāla, gan lielāko Eiropas operteātru prasīgā publika, un starptautisku slavu un atzinību guvusī dziedātāja no Krievijas, mecosoprāns Oļesja Petrova, kuras balss Koncertzālē "Cēsis" jau skanējusi 2015. gadā, izpildot Verdi Rekviēmu. Abu dīvu skatuves partneri ir tenors Mihails Čuļpajevs un baritons Jānis Apeinis. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pults stājies harismātiskais maestro Modests Pitrens no Lietuvas. 

Vakara gaitā skan Andrejam Žagaram tuvā Riharda Vāgnera, Rudžjēro Leonkavallo, Džuzepes Verdi, Žila Masnē, Modesta Musorgska un Pētera Čaikovska opermūzika.

Pirms koncerta - "Klasikas" direktores Gundas Vaivodes uzruna.  Starpbrīdī - sarunas ar diriģentu Modestu Pitrenu un dziedātāju Daci Volfarti.