Koncertzālē "Cēsis" un "Klasikas" tiešraidē jau ceturto reizi skan koncerts "Draugi Andrejam Žagaram". Tajā piedalās solisti no Francijas, Gruzijas, Armēnijas un Latvijas, kā arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Gintara Rinkēviča vadībā.

Koncertprogrammas veidotājs un Andreja Žagara Kultūras attīstības fonda valdes loceklis Arturs Maskats atgādina, ka ik gadu programma tiek veidota, piesaistot izcilus solistus un diriģentus, kuri strādājuši kopā ar Andreju Žagaru gan viņa režisētajās izrādēs, gan tādos nozīmīgos projektos kā Riharda Vāgnera operas cikls "Nībelunga gredzens", ko Žagars savulaik iecerējis un īstenojis, būdams Latvijas Nacionālās operas vadītājs. Opermūzikas koncerti Cēsīs nu jau kļuvuši par skaistu tradīciju.

Koncertā Cēsīs uzstājas Rīgā dzīvojošais franču soprāns Perīna Madefa, gruzīnu mecosoprāns Nino Surguladze, armēņu tenors Liparits Avetisjans un latviešu bass Edgars Ošleja, kurš šogad saņēma "Lielo mūzikas balvu 2021" kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Koncertu atklāj "Klasikas" direktores Gundas Vaivodes uzruna.

Savukārt tiešraidi "Klasikā" vada Dina Dūdiņa-Kurmiņa, starpbrīdī piedāvājot sarunas ar Andreja Žagara kolēģiem, draugiem un domubiedriem: Aleksandru Antoņenko, Indru Vilipsoni, Ojāru Rubeni, Indru Lūkinu un Daini Krieviņu.