6. septembra vakarā Minhenes Herkulesa zālē risinājās prestižā starptautiskā konkursa ARD International Violin Competition fināls, kurā latviešu vijolniece Kristīne Balanas ieguva trešo vietu!

Pirmā vieta netika piešķirta, otro vietu dala Andrea Obiso no Itālijas un Sāra Kristiāna no Vācijas, bet mūsu Kristīne ierindojusies trešajā vietā.

Konkursa finālā skanēja tikai un vienīgi Sergeja Prokofjeva Pirmais vijolkoncerts. Visi finālisti, arī Kristīne Balanas, to atskaņoja kopā ar Bavārijas Radio Simfonisko orķestri, kura galvenais diriģents ir Mariss Jansons. Konkursa fināla vakarā pie diriģenta pults stājās britu maestro Maikls Frānsiss.

Šogad pēc vairāku simtu ierakstu izvērtēšanas tika izvēlēti 38 vijolnieki konkursa pirmajai kārtai, otrajā kārtā tika izvirzīti divpadsmit dalībnieki, pusfinālā - seši, bet finālā - tikai trīs, to skaitā arī latviešu vijolniece Kristīne Balanas.

Pirmajās konkursa kārtās Kristīne Balanas uzstājās kopā ar pianistu Andrejs Osokins. Duets atskaņoja Ludviga van Bēthovena, Sergeja Prokofjeva un Vitolda Ļutoslavska skaņdarbus. Johana Sebastiāna Baha, Nikolo Paganīni, Jērga Vidmaņa un Avnera Dormana skaņdarbus Kristīne Balanas atskaņoja solo, bet pusfinālā Volfganga Amadeja Mocarta Ceturto vijolkoncertu atskaņoja kopā ar Minhenes kamerorķestri.

ARD konkurss norisinās jau kopš 1952. gada un ir nozīmīgākais klasiskās mūzikas konkurss Vācijā. Par šī konkursa laureātiem kļuvuši tādi izcili mūziķi kā Džesija Normana, Kristofs Ešenbahs, Mitsuko Učida, Jurijs Bašmets, Natālija Gūtmane.