Tiešraidē no Ventspils koncertzāles "Latvija" "Klasika" aicina būt kopā labdarības koncertā "Nakts nevar ilgt mūžīgi", kas no visas sirds dziļumiem veltīts ukraiņu tautai: ienākumi no šī koncerta biļetēm tiek ziedoti kara plosītajai Ukrainai un tās cilvēku atbalstam.

Koncertā "Nakts nevar ilgt mūžīgi" skan dziesmas no divu ievērojamu, dažādu paaudžu un atšķirīgu pasauļu skaņražu cikliem. Sākumā - ievērojamā 20. un 21. gs. ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova (Valentyn Silvestrov) dziesmas no cikla "Klusās dziesmas" (Stille Lieder jeb Silent Songs) baritona Armanda Siliņa un pianista Riharda Plešanova sniegumā.

Turpinājumā pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvo pazīstamā amerikāņu komponista Deivida Langa (David Lang) piecu dziesmu cikls "Runā nāve" (Death Speaks), kura lasījumam vienkop pulcējušies soprāns Beāte Zviedre, vijolniece Marta Spārniņa, ģitārists Kaspars Vizulis un pianists Edgars Cīrulis. Koncerta telpu vārda plašākajā nozīmē veido vizuālie mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo.

Plašāk par šo saviļņojošo notikumu telefonintervijā Intai Pīrāgai stāsta koncertzāles "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Miks Magone