14. augusta vakarā tiešraidē no Lucernas festivāla atklāšanas koncerta baudījām pianistes Martas Argeričas, Lucernas Festivāla orķestra un diriģenta Herberta Blumsteda saspēli Ludviga van Bēthovena mūzikā.
 

Ņemot vērā koronavīrusa "Covid-19" piesardzības pasākumus, tiešraide no Lucernas festivāla atklāšanas koncerta, kas veltīts Ludviga van Bēthovena jubilejas gadam, skan vienā daļā. Tajā vispirms Marta Argeriča kopā ar Lucernas festivāla orķestri atskaņo 1. Klavierkoncertu Domažorā, pēc tam seko Otrā simfonija Remažorā.

Pie diriģenta pults stājies Herberts Blumsteds, kurš  11. jūlijā nosvinēja savu 93. dzimšanas dienu. Uz jautājumu, kāds ir maestro vitalitātes un dzīvesprieka noslēpums, H. Blumsteds atbild, ka viņš esot mīlas attiecībās ar mūziku. Tā esot gan viņa profesija, gan dzīvesveids.

Cienījamais diriģents šogad festivālā diriģēs arī 15. augusta koncertu (kurā arī kopā ar Argeriču skanēs Bēthovena Pirmais Klavierkoncerts un Bēthovena Trešā simfonija), kā arī  16. augusta programmu ar Mocarta un Bēthovena darbiem, ko spēlēs Lucernas festivāla orķestra solisti.

Šā gada festivāla moto ir Life is Live, un tas turpināsies līdz 23. augustam.