15. janvāra vakarā tiešraidē no Minhenes Gasteig koncertzāles kļuvām liecinieki saviļņojošajam kultūrnotikumam - Marisa Jansona piemiņas koncertam.

Lai gan videotiešraidē varējām sekot koncerta norisei no pirmā mirkļa līdz pēdējam, diemžēl no Latvijas Radio neatkarīgu iemeslu dēļ krietni aizkavējās audiopieslēgšanās Minhenei, par ko paužam dziļu nožēlu līdz ar daudzajiem klausītājiem ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Tomēr Gustava Mālera Otro simfoniju dominorā ("Augšāmcelšanās") varējām izbaudīt pilnībā. Solistes šajā vakarā bija Golda Šulca (Golda Schultz, soprāns) un Gerhilde Rombergere (Gerhild Romberger, kontralts), muzicēs maestro Jansona mīļais Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un dziedās Bavārijas Radio koris, bet pie diriģenta pults stāsies Zubins Meta (Zubin Mehta).

Šeit aicinām koncertu noklausīties pilnā apjomā!

Klātienē šo koncertu klausījās "Klasikas" direktore Gunda Vaivode, lai pēc atgriešanās Latvijā savus iespaidus par šo saviļņojošo notikumu atklātu arī "Klasikas" klausītājiem.

"Mēģinājumā, kad sāka dziedāt koris, man asaras bira kā pupas," savā ierakstā feisbuka kontā emocijas neslēpj Gunda. "Bija traki apzināties, ka Mariss Jansons nekad vairs nediriģēs šo skaistumu un neuznesīs mūs debesīs. Bet vakars visu sakārtoja.

Neviens nebūs tāds, kāds bija viņš. Var tikai tiekties.

Paldies mūziķiem, ka godināja Maestro. Un paldies Bavārijas orķestrim par uzaicinājumu klātbūt. Pēc koncerta mazajā itāļu restorāniņā pie pāris gariem galdiem bija pulcināti Marisa draugi no Japānas, Korejas, Spānijas, Amerikas, Austrijas, Nīderlandes, Beļģijas, Itālijas, Vācijas un Latvijas. Tās tik bija atmiņas! Ar mīlestību un humoru izstāstītas. Marisa dēļ solījāmies nepazaudēties viens otram."