Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris savu ikgadējo Vecgada koncertu šoreiz veltījis franču mūzikai, sadarbībai jau ceturto reizi aicinot franču diriģēšanas mākslas vecmeistaru Žanu Klodu Kazadesī. Programmā  "Franču mūzikas dzīres" soliste bija vijolniece Kristīne Balanas, kuras solo izskanēja Ernsta Šosona Poēmā vijolei un orķestrim un Kamila Sensānsa Introdukcijā un Rondo capriccioso. Izsmalcinātas orķestra krāsas un saskaņas varējām baudīt arī populāros  Hektora Berlioza, Morisa Ravela, Kloda Debisī un Igora Stravinska meistardarbos.

Pie pirmās pults šovakar - beļģu vijolniece Vērle Haubrākena. Koncertu vadīja Anete Ašmane-Vilsone, tiešraidi - Inta Zēgnere, starpbrīdī piedāvājot sarunas ar vijolnieci Kristīni Balanas, diriģentu Žanu Klodu Kazadesī un LNSO direktori Indru Lūkinu.

Programmā:

Programmā:

Hektors Berliozs (1803–1869) Uvertīra “Romas karnevāls” (1844)

Ernsts Šosons (1855–1899) “Poēma” vijolei un orķestrim op. 25 (1896)

Moriss Ravels (1875–1937) Horeogrāfiskā poēma “Valsis” (1920)

Kamils Sensānss (1835–1921) “Introdukcija un rondo kapričozo” vijolei un orķestrim op. 28 (1863)

Klods Debisī  (1862–1918) Prelūdija “Fauna diendusa” L. 86 (1894)

Igors Stravinskis (1882–1971) Svīta no baleta “Ugunsputns” (1919)
I. Ievads – Ugunsputna deja – Ugunsputna variācija
II. Princešu deja
III. Kaščeja velnišķā deja
IV. Šūpuļdziesma
V. Fināls

Vijolniece Kristīne Balanas ar izcilību absolvējusi Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju, kur viņa mācījusies pie Ģerģa Pauka, un Hansa Eislera Mūzikas augstskolu Berlīnē Koļas Blahera klasē. Ieguvusi 3. vietu Starptautiskajā ARD mūzikas konkursā, 2018. gadā saņēmusi Lielo mūzikas balvu kā Latvijas gada labākā jaunā māksliniece, kā arī Jauno talantu izcilības fonda balvu no Viņas Majestātes Spānijas karalienes Sofijas. Viņa muzicējusi kopā ar Londonas FO, Bavārijas Radio SO, Parīzes kamerorķestri (kā atskaņojuma vadītāja), RTÉ Nacionālo SO, Izraēlas Camerata Jerusalem, Berlīnes Vācu SO, Eiropas Savienības SO, Tatarstānas Nacionālo SO Aleksandra Sladkovska vadībā, “Sendai filharmoniķiem” un citiem.
2023./2024. gada sezonā gaidāmas Kristīnes debijas ar Grankanārijas filharmonisko orķestri, atskaņojot Bēthovena Vijoļkoncertu Trevora Pinoka vadībā, ar “Ščecinas filharmoniķiem” Iljas Rama vadībā un Monpeljē Nacionālo orķestri Aināra Rubiķa vadībā,
atskaņojot Korngolda Vijoļkoncertu, ar Džordžes Enesku FO Mihala Nesteroviča vadībā, atskaņojot Brāmsa Vijoļkoncertu, un atkārtota uzstāšanās ar Deutsche Philharmonie Merck orķestri, lai kopā ar diriģentu Benu Palmeru atskaņotu Brāmsa Vijoļkoncertu.

Kristīne spēlē 1787. gada Antonio Graņāni vijoli, ko viņai atvēlējis The Little Butterfly fonds.