Tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" - Liepājas Simfoniskā orķestra 142. sezonas noslēguma koncerts, kurā pie diriģenta pults savu pirmo sezonu galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja amatā noslēdza Guntis Kuzma.

Sadarbībā ar Londonā dzīvojošo pianistu Antonu Ļahovski skanēja Sergeja Prokofejva Trešais klavierkoncerts Domažorā op. 26, bet koncerta 2. daļā - Gundara Pones La Serenissima (pirmoreiz Latvijā) un Riharda Štrausa simfoniskā poēma "Makbets" op. 23.

Koncerta tiešraidi vadīja Orests Silabriedis, starpbrīdī uz sarunu aicinot pianistu Antonu Ļahovski, diriģentu Gunti Kuzmu un LSO direktoru Uldi Lipski.

Gundaris Pone savas dzīves laikā bija starptautiskā mērogā atzīta un augsti vērtēta personība, bet Latvijā – joprojām nepelnīti mazpazīstams. Sarunā ar mūzikas vēsturnieci Sofiju Vēriņu Gundaris Pone par savu darbu, kurš nesis uzvaras starptautiskos konkursos Triestē (Itālija) un Luivilā (ASV), teicis: “Tas ir Venēcijas vecais nosaukums. .. La Serenissima — tas nozīmē “visapskaidrotākā”, “skaidrs gaiss”, “pasaules vara”. Visapskaidrotākā republika, kurai piederēja lielākā flote pasaulē. Jau divdesmit gadus dzīvoju Venēcijā. Un šo opusu esmu veltījis senajai pilsētai, tās cilvēkiem.”

Gundarim Ponem bijusi iespēja diriģēt La Serenissima arī Venēcijā, un šādu iespēju, kā vēsta leģenda, viņam sagādājis Herberts fon Karajans, kurš redzējis, kā Pone Triestē diriģējis La Serenissima pirmatskaņojumu.

Antons Ļahovskis mācījies Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas mūzikas skolā sevišķi apdāvinātiem bērniem, pēc tam Sanktpēterburgas konservatorijā pie Aleksandra Sandlera. No 2001. līdz 2004. gadam studējis Trīsvienības mūzikas koledžā Londonā pie Džona Bingema. Maģistra grādu ieguvis Londonas Rātsnama mūzikas un drāmas skolā, kur turpina mācības doktorantūrā pie Džoenas Hevilas. Antons Ļahovskis ieguvis godalgas vairākos starptautiskos konkursos, toskait II vietu un Bärenreiter balvu Ņujorkas Young Concert Artist International Audition (1999), kā arī Grand Prix un LNSO simpātiju balvu Jāzepa Vītola V starptautiskajā pianistu konkursā 2008.