2019. gada 13. septembrī mūzikas pasaule svin pianistes un komponistes Klāras Šūmanes 200. gadskārtu. Izcilajai mūziķei veltīts koncerts notika arī Leipcigas Gewandhaus zālē, kur  Leipcigas Gewandhaus orķestri diriģēja Andris Nelsons,  bet soliste Klāras Šūmanes klavierkoncerta atskaņojumā bija Lauma Skride!

Lauma Skride:

"Klāras  Šūmanes mūzika ir ļoti romantiska un tehniski sarežģīta. Klārai  bija ļoti lielas rokas un  viņa bija viena no pirmajām virtuozēm. Šo klavierkoncertu Klāra Šūmane sarakstīja ļoti agrā jaunībā, 16 gadu vecumā, un darba 3. daļa ir pilnīga  akrobātika!”

Koncerta programmā - arī Roberta Šūmaņa Pirmā ( „Pavasara”)  simfonija  un Leipcigas Gewandhaus un arī Bostonas simfoniskā orķestra kopīgi pasūtinātais jaundarbs amerikāņu komponistei Betsijai Žolā „Vēstules no Bahvilas” ( Letters from Bachville)

Andris Nelsons par Betsiju Žolā:

""Vēstules no Bahvilas" ir saistītas  ar Betsijas Žolā iespaidiem par Leipcigu, un protams, ka pirmais, kas viņai nācis prātā, ir Bahs. Betsija Žolā ir liela māksliniece, kurai šobrīd jau ir 93 gadi, un kura pati piedalījās arī mēģinājuma procesā."

Koncerta starpbrīdī skanēja LR3 "Klasika" direktores Gundas Vaivodes saruna ar Laumu Skridi un Andri Nelsonu, kā arī iespaidi par festivāla kamermūzikas koncertu Mendelszona zālē 10. septembrī, kurā kopā ar Baibu un Laumu Skridēm un čellisti Herietu Kreigu piedalījās arī Andris Nelsons, spēlējot trompeti.