Izdevniecība Wergo klajā laidusi Spīķeru kvarteta ieskaņotus visus Pētera Vaska stīgu kvartetus. Albumu ar Pirmo, Trešo un Ceturto stīgu kvartetu ietekmīgais laikraksts Forbes nupat, šī gada februārī, pasludinājis par mēneša albumu.

Un tieši Spīķeru kvartets 12. marta vakarā Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" tiešraidē ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu sniedza skaistas kamermūzikas koncertu.

Spīķeru kvartets muzicē kopā kopš 2011. gada. Tajā spēlē orķestra Sinfonietta Rīga koncertmeistare Marta Spārniņa, viņas vietnieks Anti Kortelainens, orķestra altu grupas mūziķe Ineta Abakuka un Latvijas Nacionālā orķestra čellu grupas koncertmeistare Ieva Upatniece.

Kvarteta nosaukums patapināts no tā galvenās mītnes – Spīķeru koncertzāles. Kvarteta repertuārs ir daudzveidīgs un aptver laika posmu no Vīnes klasikas pērlēm līdz mūsdienu partitūrām. Īpašu vietu repertuārā ieņem latviešu komponistu stīgu kvarteti un to popularizēšana visos veidos.

Savā kompānijā kvartets labprāt uzņem arī citus mūziķus gan kopīgai saspēlei, gan citām aktivitātēm. Viņus saista ne tikai mūzika, bet arī labs humors, dzīvesprieks un… bērnu audzināšanas noslēpumi.

Sadarbībai koncertā Latvijas Radio I studijā Spīķeru kvartets uzaicinājis pianistu, pieredzējušu kamermūziķi, klavierspēles nodaļas vadītāju Rīgas 3. mūzikas skolā un skolotāju Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā Rūdolfu Vanku.

12. marta koncerta programmā – izcilā somu skaņraža Einojuhani Rautavāras (1928-2016) jauneklīgas enerģijas pilnais Pirmais stīgu kvartets (1952) un Andra Dzenīša (1978) Trešais stīgu kvartets "Introversija un atvadas" (2014, Pētera Vaska fonda pasūtinājums), nedalītā attīstībā izvērstas  filozofiskas pārdomas par jēdzieniem "ielūkošanās sevī" un "atvadas", virzoties caur "dinamiku  uz nekustīgu laika līniju" (A. Dzenīša izteikumi). Programmu vainagos 20. gadsimta klasika – Dmitrija Šostakoviča (1906-1975) Klavieru kvintets solminorā op. 57 (1940).

Tiešraides koncertu vadīja Ilze Medne.