Vienīgais klasiskās mūzikas un kultūras kanāls Latvijā Latvijas radio 3 „Klasika” 7. janvārī ar vērienīgu un skaistu koncertu svinēja 25. jubileju!

Kopā ar uzticamajiem sadarbības partneriem Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu veidotajā programma dzirdējām „Klasikas” dažādo skaņu spektru – no Vīnes klasikas līdz neakadēmiskajai mūzikai, no hrestomātiskiem opusiem  līdz pirmatskaņojumiem.

Turpinot svinēt Ludviga Bēthovena 250. dzimšanas dienu, vijolniece Elīna Bukša atskaņoja komponista skaisto Romanci Famažorā. Latvijas pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš izvēlējies pirmo reizi atskaņot Franča Lista virtuozo Pirmo klavierkoncertu.

Kā parasti „Klasikas” jubilejas reizēs atšķīrām kādu aizmirstu latviešu mūzikas lappusi – spožs deviņu džeza instrumentālistu ansamblis kopā ar orķestri atgādināja par 70. gados tapušo Ģederta Ramana Concerto leggiero – „Vieglo koncertu”. 

Protams, tuvojoties Maestro 85. dzimšanas dienai, neiztikām bez komponista un pianista Raimonda Paula klātbūtnes. Viņš muzicēja solo Jēkaba Jančevska apdarinātajos „Naktstaureņos”, kopā ar īpašo, kaut  attālināto viešņu – pasaules zvaigzni Elīnu Garanču, pirmatskaņojot Lolitas Ritmanes aranžēto „Dāmu paradīzi”, kā arī klātienē ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, ļaujoties Annas Veismanes instrumentētajam skaņdarbam „Ērģeles naktī”.

Koncertu ievadīja Latvijas pirmatskaņojums – mūsu mūziķiem un publikai labi zināmās bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas fanfaras „Orfeja komēta”, kas ir veltījums Eiroradio 50. jubilejai. Vakaru noslēdza svinīgais Fināls no francūža Kamila Sensānsa „Ērģeļu simfonijas”.

„Klasikas” jubilejas vakaru vadīja ētera balsis Gunda Vaivode un Orests Silabriedis. Koncerta režisors - Roberts Rubīns, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Koncerta video ieraksts šeit.