Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 97. koncertsezonu atklāja orķestra galvenās viesdiriģentes Kristīnas Poskas vadībā, piedāvājot LNSO rezidējošā komponista Krista Auznieka skaņdarbu Crossing, Antona Bruknera Septīto simfoniju un Volfganga Amadeja Mocarta Sinfonia concertante vijolei, altam un orķestrim ar solistiem - igauņu vijolnieku Robertu Traksmanu un Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra altu grupas koncertmeistari Santu Vižini. Koncerta starpbrīdī - saruna ar komponistu Kristu Auznieku un orķestra direktores Indras Lūkinas sniegts pārskats par notikumiem gaidāmajā sezonā.

Krista Auznieka skaņdarbu Crossing  medijs The Atlanta Journal Constitution raksturojis šādi: “Skaņdarbs rada dinamisku noskaņu, gandīz nemainīgu aktivitāti, kas pulsē gandrīz kā elektroniskā mūzika. Kopumā ņemot, “Crossing” ir bagāti orķestrēta un kompleksa skaņu kolāža, kas dun līdzi, nododot jaunas muzikālās idejas cauri orķestrim.”  Krists Auznieks saņēmis Lielo mūzikas balvu 2018. gadā kategorijā “Gada jaundarbs”, 2021. gadā ieguva starptautiskā konkursa “Rostrum” balvu.

Santa Vižine ir Amsterdamas Karaliskajā Concertgebouw orķestrī spēlē kopš 2017. gada, bet no 2021. gada – ir orķestra altu grupas koncertmeistare. No 2009. gada līdz 2017. gadam viņa darbojās Gidona Krēmera kamerorķestrī Kremerata Baltica.

27 gadus vecais igauņu vijolnieks Roberts Traksmans ir pirmo vijoļu grupas mūziķis Tallinas kamerorķestrī, uzstājies kā solists ar Vācijas jauniešu simfonisko orķestri “Tübingen”, Pērnavas pilsētas orķestri, Tallinas kamerorķestri u. c.